Bydlení

Středověká rezidence je na prodej. I se strašidlem! FOTKY

Středověká rezidence je na prodej. I se strašidlem! FOTKY
Zdroj: rightmove.co.uk

Říká se: Můj dům, můj hrad. Ale jaké je bydlení na opravdovém hradě, i když s moderními výdobytky? To přibližuje nabídka jedné realitní kanceláře z Walesu.

Jmenuje se Old Beaupre Castle a jeho nejstarší části jsou ze 14. století. Středověká rezidence se sadem, úchvatnou renesanční terasou a dokonce vlastním vyjícím přízrakem jménem gwrach y rhibyn se nyní objevila na trhu s realitami.


Hlavním lákadlem přitom nejsou rozvaliny hradu ze středověku, ale přilehlý statek s pěti ložnicemi. I ten pochází ze 14. století. Podle pověsti ovšem v rozvalinách straší přízrak, což může některé potenciální kupce odradit.


Související obsah


A spoustu zájemců odradí cena - statek a hradní rozvaliny jsou totiž momentálně k mání za 925 tisíc liber, což činí něco málo přes 32 milionů korun. Ještě před dvěma lety přitom realitní kancelář areál nabízela za 1,25 milionu liber, tedy za přibližně 43 milionů korun.


Dominantou velkého domu je autentické středověké ohniště, nechybí kamenné podlahy a masivní zdi. Venku je pro změnu k vidění velká zahrada a na pozemku je i sad.Podle pověsti ovšem rozvaliny a přilehlou řeku obývá duch, který podle legendy čas od času vystoupá z vody, lomí rukama, kvílí a vzlyká.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POHLED JAKO Z HORORU: Vítejte v českém městě duchů! Tohle místo vám zježí chlupy

Poslední majitelku shodila ze schodů, bojí se jí děti i zvířata: Prokletá bible je teď na prodej!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz