Psychiatrická léčebna

Hrozivé léčebny pro nemocné: Hladové pacienty drží v klecích

Hrozivé léčebny pro nemocné: Hladové pacienty drží v klecích
Zdroj: Profimedia

Lidé v psychiatrických léčebnách v Indonésii žijí v naprosto šílených nelidských podmínkách. Fotografie, které tam nafotila americká fotografka, doslova nahání hrůzu.

V Indonésii trpí 27 miliónů obyvatel nějakou psychickou či mentální poruchou. Přitom je v zemi jen 48 léčeben a 700 registrovaných psychiatrů, což je na poměry nemocných opravdu málo.

Americká fotografka Andrea Star Reeseová navštívila jednu z indonéských léčeben a z místních podmínek byla mírně řečeno v šoku.

Pacienti připoutaní řetězy trpí hlady a žijí klidně i ve vlasních zvratkách v kleci. O základní hygieně nemůže být opravdu ani řeč. Jediným příjmem energie pacientů jsou podle fotografky bylinné čaje, které pijí celý den.

V léčebnách praktikují i různé rituály, mezi které patří třeba celodenní modlení. Někdy se dokonce nemocní dostanou do hypnotického transu - vše se odehrává v klecích, ve kterých jsou po celou svou hospitalizaci zavření. A to zásadně nazí. Léčebny totiž nemají peníze na oblečení.

V indonéských léčebnách je zavřeno také hodně dětí, které trpí mentální retardací. Rodiče si s nimi totiž neví rady. Snadným řešením je tak umístit dítě do léčebny, kde stráví zbytek svého života. Často v kleci. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Děsivé fotky z českého dětského blázince: Tam bychom sami v noci být nechtěli

PŮSOBIVÁ FOTOGALERIE: Otrávila se a zavřeli ji do blázince. Vše sama zdokumentovala

ks, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz