Vlajky

Čínské vlajky v Praze rozdělily Česko na dva tábory! ANKETA

Čínské vlajky v Praze rozdělily Česko na dva tábory! ANKETA
Zdroj: ČTK

Pražané se dnes probudili do slavnostně ověnčeného města, které tak trochu vyvolalo vzpomínky na normalizační komunistické oslavy. Od rána na "českých" sociálních sítích lidé sdílejí fotky lamp ověšených českými a čínskými vlajkami a vysmívají se jim. Ty čínské totiž vypadají podobně jako někdejší vlajka SSSR...

Ulice Prahy, zejména ty mezi letištěm a Pražským hradem jsou zaplaveny billboardy v čínštině a čínskými a českými vlajkami. Mnoho lidí si při tom pohledu poněkud bizarně vybavilo oslavy komunistických svátků nebo povinné vítání komunistických potentátů. Není divu - čínské rudé vlajky vypadají velmi podobně jako někdejší sovětská.

Vlajky a billboardy budou vítat čínského prezidenta Si Ťin-pchinga při jeho návštěvě Česka příští týden. Ukázalo se ale, že nejde až tak o spontánní akci české strany. O povolení k umístění vlajek na veřejných lampách požádala magistrát čínská ambasáda. Náklady zase hradí česko-čínská komora.

Související obsah

Vlajky ještě možná nevisely všechny a lidé začali jejich fotografie mohutně sdílet na sociálních sítích. A s patřičně rozvášněnou debatou. S kritikou se ozval například i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. "Chápu, že státní návštěvě se sluší připravit přivítání se všemi poctami, které předepisuje protokol a dobré způsoby. Lézt ale někomu do zadnice tím, že po městě vyvěšuji vlaječky jeho země, mi přijde přes čáru, zvláště v případě, že se jedná o stát, se kterým nemá Česká republika žádný bližší vztah," sdělil prostřednictvím svého mluvčího.

Související obsah

Zastánci nezvyklé výzdoby naopak argumentují tím, že stejně ulice stejně vyzdobené čínskými vlajkami vítaly čínského prezidenta například v Londýně či New Yorku.

Na čí straně jste vy? Vadí vám tak okázalé ovace a oslavy nebo to považujete za normální či snad dokonce povinnou úlitbu čínskému prezidentovi? Hlasujte v naší anketě.

Zdroj: ČTK

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Madonna má další skandál, hrozí jí zákaz vystupování do Číny!

Vyžilá Marilyn a ušatý Obama? Vítejte v čínském muzeu voskového hororu!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz