Vlajka

Čínské vlajky v ulicích dráždí Pražany! Muž na štaflích dvě uřízl

Čínské vlajky v ulicích dráždí Pražany! Muž na štaflích dvě uřízl
Zdroj: ČTK

Pražští policisté v noci na pátek zadrželi třiatřicetiletého muže, který ze sloupu veřejného osvětlení na Evropské třídě odřízl dvě čínské vlajky. Policie ještě nerozhodla, jestli se jedná o přestupek nebo trestný čin. Muž je tak prozatím na svobodě. Celý incident rozčílil zejména mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka, který se ostře ohradil proti reakci starosty pro Prahu 6.

Čínské vlajky a nápisy, které tento týden zdobí některé ulice Prahy, rozdělila Česko na dva tábory. Někteří lidé se nemohou dočkat pondělního příjezdu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, jiní dávají na sociální sítě fotografie vyvěšených vlajek a billboardů s posměšnými komentáři.

Výtzdoba se nelíbila ani třiatřicetiletému muži, který se rozhodl vzít věci do vlastních rukou. Vytáhl nůž, štafle a vylezl na jeden ze sloupů veřejného osvětlení v Praze. Policisté ho zadrželi ve chvíli, kdy odřízl dvě vlajky. "Vyslýchán bude, až bude rozhodnuto, zda se jednalo o přestupek, nebo trestný čin,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Vlajky na Evropské kritizuje i městská část Praha 6. Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) proto ani čin muže příliš nekritizoval, spíše naopak. "Vím, že schvalovat jednání, které je v rozporu s dobrými mravy a zákony této země, je samo o sobě špatné a může být hodnoceno jako protiprávní, ale v případě člověka, který dnes ‎v noci odřízl na Evropské ze sloupu veřejného osvětlení čínskou vlajku, nemohu jinak než si postesknout – jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá,“ napsal starosta Ondřej Kolář.

Za tato slova si vysloužil starosta kritiku přímo z Hradu. Reakce mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka na sebe nenechala dlouho čekat. „Starosta Prahy 6 svými hysterickými výlevy dělá ostudu České republice. Extremizace TOP 09 pokročila,“ napsal na Twitteru.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz