Papež

Papež František: Proti terorismu bojujte láskou! Pomohla i Bohu

Papež František dnes ve svém tradičním velikonočním poselství vyzval svět k míru, milosrdenství a vzájemnému respektu. Uprchlíků se zastával a kladl důraz na to, že by je Evropa neměla odmítat. Oproti tomu tvrdě odsoudil terorismus s tím, že zastavit ho lze - ale s láskou, která pomohla Bohu porazit smrt a sobectví.

Vatikánské náměstí se v neděli hemžilo věřícími, kteří si přišli poslechnout velikonoční poselství papeže Františka. Slova, pronášená z balkonu Svatopetrské baziliky, směřoval zejména k ožehavému tématu terorismu - který tvrdě odsoudil.

"Kéž nás Ježíš přiblíží k obětem terorismu, té slepé a brutální formě násilí, která prolévá krev lidí v různých zemích světa," řekl ke shromáždění František.

Zároveň připomněl i oběti terorismu v Belgii a Turecku, promluvil ale i o krutých atentátech v afrických zemích a Iráku. Zastal se také uprchlíků, jejichž země procházejí těžkými zkouškami.

Související obsah

"Nezapomínejme na ty ženy a muže, kteří hledají lepší budoucnost, na početné uprchlíky a migranty a jejich děti, kteří utíkají před válkou, hladem, chudobou a sociální nespravedlností," upozornil.

Jeho vystoupení si letos nenechalo ujít 35 tisíc lidí. Kvůli nedávným útokům teroristů ale panovaly přísné bezpečnostní podmínky. Jenže papež nedbal doporučení bezpečnostních expertů a pravidla obešel. A tak se ve voze s otevřenou střechou vydal přímo mezi věřící, aby je pozdravil.

Maria Jevstafjeva/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz