Lukáš Nečesaný

Je to fraška, zuřil otec Nečesaný. Jeho syn jde na 13 let do vězení

V pátek 1. dubna vynesl Krajský soud v Hradci Králové rozsudek v kauze napadení kadeřnice v Hořicích. Soud z pokusu o vraždu znovu uznal vinným Lukáše Nečesaného. Poslal jej na 13 let do vězení. Stejný rozsudek vloni zrušil Nejvyšší soud. Nečesaný se na místě odvolal. Soud zamítl návrh státní zástupkyně, aby byl Nečesaný vzat do vazby.

Nečesaný už na středeční tiskové konferenci přiznal, že čeká, že jej soud znovu odsoudí. Zřejmě také proto přijal rozsudek s kamennou tváří. Při čtení stál mezi svými obhájci a střídavě se díval na soudce a do země, občas zakroutil hlavou. Jeho rodiče byli evidentně rozčíleni a s nadávkami opustili soudní síň.

Nečesaný se na místě odvolal, státní zástupkyně podala návrh na vzetí do vazby. Podle ní hrozí, že by Nečesaný mohl utéct, měl to zmínit v jednom z rozhovorů pro tisk. Ten se ale brání, že to jsou slova jeho otce a že nešlo o útěk, ale o přestěhování se do ciziny po osvobození nebo odpykání trestu. Pokud jde o odvolání, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Nečesaného advokáti tvrdí, že pro vazbu není důvod.

Nečesaný sám žádá soudce, aby jej nechal na svobodě. Argumentuje tím, že se mu nedávno narodilo dítě a že má 2. května maturovat. Soudce prosí, aby jej nechal alespoň odmaturovat. Nakonec se mu soudce podařilo obměkčit. Soud ho do vazby nevzal. 

Obhájci Lukáše Nečesaného na začátku pátečního stání napadli soudce z podjatosti. Podle advokátů vede soudce proces v neprospěch obžalovaného. Napadeno bylo také svědectví vězně Jiřího Fundy, který minulý týden u soudu prohlásil, že se mu Nečesaný k činu při pobytu na cele přiznal. Podle obhajoby není Funda schopen vypovídat.

Soud umožnil předložit další důkazy, mimo jiné lékařskou zprávu Fundy z návštěvy psychiatra či svědeckou výpověď jeho bývalé partnerky, která tvrdila, že ji vždy Funda říkal, že Nečesaný je nevinen. Rodina Lukáše Nečesaného tyto důkazy prezentovala už na středeční tiskové konferenci.

V závěrečné řeči státní zástupkyně Lenka Faltusová navrhla Nečesanému trest, který si odpykával, než mu jej zrušil Nejvyšší soud, tedy 13 let vězení. Poškozené by měl zaplatit 79 tisíc korun, pojišťovně pak 245 tisíc.

Kadeřnice Ludmila B. byla napadena 21. února 2013 ve svém kadeřnictví v Hořicích. Pachatel ji způsobil tupým předmětem vážná poranění hlavy. Nečesaný krátce před útokem v kadeřnictví byl, kadeřnice jej ale odmítla ostříhat s tím, že už zavírá.

Související obsah

Policisté Lukáše Nečesaného zatkli 7. března před gymnáziem, které navštěvoval. Ještě týž den je vzat do vazby. Krajský soud Nečesaného 9. ledna 2014 odsoudil za pokus o vraždu k šestnácti letům ve vězení. Odsouzený se odvolal, Vrchní soud trest o tři roky snížil.

Případ se ale dostal k Nejvyššímu soudu, který Nečesanému trest 20. května 2015 zrušil. Případ začal znovu projednávat Krajský soud v Hradci Králové. V září napadená kadeřnice Ludmila B. označila Nečesaného za pachatele. Obhajoba i znalecký posudek ale zpochybnily její paměť.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zbil přítelkyni kvůli postu na Facebooku. Neuvěříte, kam ho soud místo do vězení poslal

Vyhrál v loterii. Přítelkyně ho chytla za rozkrok a odmítla pustit! Další bohatství vyhrál u soudu

vbo, TN.cz

K tématu Lukáš Nečesaný

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz