Zlomené srdce

Překvapivé zjištění: Na ZLOMENÉ SRDCE opravdu můžete zemřít!

Překvapivé zjištění: Na ZLOMENÉ SRDCE opravdu můžete zemřít!
Zdroj: Profimedia

Ztráta milované osoby je pro většinu lidí velmi stresovou záležitostí, se kterou je opravdu těžké se vyrovnat. Některé rány sice zahojí čas, jiné jsou ale tak obrovské, že musí přispěchat na pomoc lékař. V krajních případech totiž může být "zlomenina srdce" smrtelnou diagnózou.

Když přijdete o člověka opravdu blízkého vašemu srdci, vždy vás to nějak poznamená. Možná začnete více přemýšlet nad smyslem života, možná pocítíte takovou bezmoc a deprese, že budete muset vyhledat pomoc lékařů. Každý se s bolestnou ztrátou vyrovnává jinak. Ale pozor! Dánští odborníci nyní upozorňují na to, že bolest je někdy předzvěstí blížící se tragédie.

Ztráta blízkého člověka je totiž pro většinu lidí velmi stresovou situací, během které srdce dostává obrovský zápřah. Nepravidelný rytmus pak může vést i k mrtvici nebo infarktu. Riziko přitom není vůbec nízké. Odborníci zjistili, že nebezpečí zástavy je u truchlících lidí o 41 procent vyšší - obzvlášť v prvních 14 dnech od tragické události.

Související obsah

"Ztráta partnera je jednou z nejvíce stresujících životních událostí," tvrdí dánští experti, kteří nyní publikovali svou studii v magazínu Open Heart on Wednesday. "Zármutek může být dokonce horší, pokud je úmrtí náhlé nebo předčasné," říká Maureen Talbotová z British Heart Foundation.

Vyrovnat se s bolestí musí každý po svém, lékaři jsou však přesvědčení, že člověk by neměl podobné situace řešit nikdy sám. "Nejdůležitější je zajistit, aby truchlící lidé - bez ohledu na věk - byli monitorováni a podporováni," dodává Talbotová.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zlomené srdce

Přítelkyně zlomila Michalovi srdce. O ruku tak požádal porotkyni Katarínu

Přítelkyně zlomila Michalovi srdce. O ruku tak požádal porotkyni Katarínu

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz