Migranti

Uprchlík (19) předstíral, že je dítě. V léčebně znásilnil dívku (15)

Uprchlík (19) předstíral, že je dítě. V léčebně znásilnil dívku (15)
Zdroj: Thinkstockphotos

Další nechutný případ sexuálního útoku, kterého se dopustil uprchlík, otřásl Švédskem. Devatenáctiletý Afghánec Ali Bahmani předstíral, že mu je 16 let. V léčebně pro děti pak znásilnil patnáctiletou psychicky nemocnou dívku.

Proč byl mladý Afghánec umístěn do psychiatrické léčebny, u soudního přelíčení nezaznělo. Dívka se léčila z posttraumatické stresové poruchy a z úzkostných stavů. V léčebnách strávila několik měsíců. Případ se stal už na začátku prosince, média o něm informovala až nyní, když případ začal řešit soud.

Bahmani a dívka se společně dívali na televizi. Ošetřovatelé na chvíli pokoj opustili. Afghánec toho okamžitě zneužil, na dívku se vrhnul a znásilnil ji. Když se do místnosti vrátili ošetřovatelé, Bahmani vyskočil a natáhl si kalhoty. "Dívka ležela, měla roztažené nohy, kalhoty u kotníků, brečela a byla vyděšená," cituje list Daily Mail z dokumentů od soudu.

Na policii znásilněná vypověděla, že se to stalo tak rychle, že nestihla vydat ani hlásku. Vypověděla také, že předtím nikdy sex neměla. Bahmani tvrdil, že se sexem souhlasila. Sice nic neřekla, ale prý mu to "dala najevo svým srdcem".

Související obsah

Ke znásilnění došlo 5. prosince. Bahmani o azyl ve Švédsku požádal až 14. prosince. V dokumentech uvedl, že se narodil v listopadu roku 1999. Dentální vyšetření ale odhalilo, že jeho zuby odpovídají vývoji devatenáctiletého muže. Podle vyšetřovatelů jim tento věk nejprve Bahmani přiznal, pak ale tvrdil, že mu je 17. Ani to neodpovídá udávanému datu narození.

Uprchlíci se ve Švédsku často vydávají za nezletilé. Ti totiž, pokud do země dorazí bez rodičů, mají na azyl automaticky nárok. V lednu ubodal údajně patnáctiletý Somálec dvaadvacetiletou sociální pracovnici Alexandru Mezherovou. Už na první pohled je jasné, že vrah Youssaf Khaliif Nuur dávno oslavil osmnácté narozeniny. Že jim nejspíš o svém věku lhal, přiznali i imigrační úředníci.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz