Cibule

Víte, proč při krájení cibule brečíme? Triky, jak tomu zabráníte

Víte, proč při krájení cibule brečíme? Triky, jak tomu zabráníte
Zdroj: Profimedia

Štiplavý zápach, pálící oči a vodopád slz - to jsou zážitky, které má s krájením cibule snad každý. Napadlo vás ale někdy, co přesně tento nepříjemný stav způsobuje?

Cibule je surovinou, která se používá jako základ mnohých pokrmů. Vyhnout se jejímu krájení tedy není pro kuchtíky a kuchtičky vůbec snadné. Existují ale metody, kterými můžete chemickému útoku na vaše oči zabránit.

Nebude asi překvapením, že pálení a slzy způsobují výpary z cibule. Samotný proces, který nás rozpláče, je ale složitější. Když cibuli krájíme, dochází k poškození jejích buněk, které začnou uvolňovat svůj obsah.

Tento obsah reaguje s aminokyselinami obsaženými v cibuli za vzniku sulfonové kyseliny, která se vzápětí mění na velmi dráždivý plyn (tzv. syn-propanthial-S-oxid). Když se nám tento plyn dostane do očí, nervová vlákna aktivují slzné žlázy a slzavé údolí je na světě.

Související obsah

Jak potlačit pálení cibule?

Než budete cibuli krájet, nahřejte ji 30 vteřin v mikrovlnce. Tím deaktivujete látky, které způsobují pálení očí, zatímco vůně a chuť zůstane stejná.

Krájejte cibuli pod tekoucí vodou

Dejte cibuli do mrazáku, než ji začnete krájet

Zapněte ventilátor, který výpary rozptýlí

Než začnete krájet, namočte si nůž nebo jej nahřejte

Používejte raději přístroj na sekání cibule

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz