Domácí

Škodovka ukázala své SUV veřejnosti, prozatím zamaskované

V úterý v Mladé Boleslavi proběhla oslava k 25 letům spojení české Škoda Auto s německým koncernem Volkswagen group. Automobilka na slavnosti předvedla svůj připravovaný model až sedmimístného SUV, které bylo zatím zamaskované. V plné kráse se představí už na podzim v Paříži.

Novou škodovku představil šéf automobilky Bernhard Maier, který také potvrdil, že se SUV v celé své podobě objeví letos v září. Koncept tohoto modelu byl představen už na ženevském autosalónu pod označením VisionS, v sériové výrobě se uvažuje o názvu Kodiak nebo Kodiaq.

"Tento automobil dostojí všem ctnostem, které se značkou Škoda spojujeme. Tento automobil bude prostorný, funkční, bude také spolehlivý, jako všechny naše automobily, emocionální a dostatečně sebevědomý a také se bude vyznačovat velmi expresivním designem a bude dostupný za přiměřenou cenu ve vynikajícím poměru cena výkon, jak jsme tomu u značky Škoda Auto zvyklí," popsal pro TV Nova nový automobil Bernhard Maier.

VisionS zaujal v Ženevě především netypickými světlomety. Koncept škodovky je 470 centimetrů dlouhý, 191 centimetrů široký a 1,68 metru vysoký. A je to první vůz od Škody, který má šest sedadel ve třech řadách za sebou.

Zavazadlový prostor VisionS pojme v závislosi na poloze sedadel až 460 l. Díky rovné podlaze, nízké nákladové hraně a vysoce otevíratelným pátým dveřím lze do vozu pohodlně nakládat zavazadla. Sériově vyráběný Kodiaq bude mít pravděpodobně velice podobné specifikace.

Slavnostní akt proběhl v muzeu Škoda, mezi 500 hosty byli i český premiér Bohuslav Sobotka a předseda představenstva koncernu Volkswagen Matthias Müller.

Související obsah

„Podpora stabilního podnikatelského prostředí, získávání nových investic a vytváření nových pracovních míst patří mezi hlavní priority vládní koalice. ŠKODA AUTO se za posledních 25 let stala jedním z motorů české ekonomiky. Nedávno vláda podpořila rozvoj průmyslové zóny Solnice-Kvasiny v Královéhradeckém kraji, kde ŠKODA AUTO investuje přes 7,2 miliardy korun a vytváří přes 2000 pracovních míst. Také tato poslední investice potvrzuje, že společnost ŠKODA AUTO je jedním z nejvýznamnějších investorů a zaměstnavatelů v České republice. Rád bych společnosti popřál stabilní a úspěšný rozvoj v dalších letech,“ uvedl předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz