Zahraničí

Svět se směje Czechii! V Itálii je to slepá dívka, v Bulharsku onanie

Svět se směje Czechii! V Itálii je to slepá dívka, v Bulharsku onanie
Zdroj: Mediafax

Navrhovaná změna na zavedení názvu Czechia vyvolala bouřlivou diskuzi. Někteří jsou pro změnu, jiní toto označení považují za nevhodné. Diskuze o zkrácení jména ale neprobíhají pouze u nás, protože zpráva obletěla během chvíle celý svět a lidé se označením začali okamžitě bavit.

Italové změnu okamžitě podpořili, protože v italském překladu vzniká zásadní problém, cieca znamená slepá holka. Díky výslovnosti jsou si slova velice podobná. Obdobný problém se vyskytuje v bulharském překladu, je ale mnohem sprostší. Pokud totiž vyslovíte Czechia s K, zní to podobně jako označení masturbace.

Pro byli také fanoušci Petra Čecha, z kterého by podle nich vznikl Petr Czechian, následoval okamžitě jazykolam: "When the Arsenal goalkeeper does his banking, do you think there's a Czech chick checking Czech Cech's Czech cheques?"

Velice populární se stala věta: "Czech yourself before you wreck yourself." Někteří už si dokonce zabrali práva na trička.

Související obsah

Samozřejmě následovalo přejmenování dalších zemí a měst. Když už má jít slovo snadno z pusy, proč by nemělo jít také dobře do pusy? Yugoslavia tak byla přejmenována na Yogurt. Aby se zvýšil turismus, Islamabad se změnil na Islamagood.

Irská republika se prý v rámci solidarity s českými bratry a sestrami přejmenuje na Irechia, Švedsko zase na Sweedenstan.

Související obsah

  

Velice často se objevoval návrh přejmenovat Česko na Bohemia, trpěliví diskutéři nespočetněkrát vysvětlovali, že se jedná pouze o část území. Následně samozřejmě vznikly názvy jako Czechomoresia, Morahemia, Bohravia nebo Czechosilesia a další kombinace.

    

Častým tématem je také obávaná záměna názvu Czechia s Chechnya a cizinci s tím mají skutečně problém. Vzniklo tak velké množství zkomolenin jako Chezchnya nebo Czechnya.

  

Související obsah

Ať už Czech Republic nebo Czechia, spoustu cizinců se shoduje na tom, že dokud budeme vyvážet skvělé pivo a hrát stejný hokej, bude jim jedno, jak budou naší republiku nazývat. A jakou pro nás mají radu? Arnold Schwarzenneger si prý také měl změnit jméno, protože bylo nezáživné a špatně se vyslovovalo. A jak to dopadlo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POLICIE TERČEM POSMĚCHU: Jejich přáním k MDŽ se baví celý internet

NESKUTEČNÝ TRAPAS: Tesco je za svou velikonoční reklamu terčem posměchu. Podívejte se sami!

TEST: Znáte hlavní města?
Blog otce puberťaček: Jaké je české národní zvíře?
Česko čeká nával čínských turistů! Kvůli romantickému filmu
Bago, blikon, dojebávka! Rozumíte slovníku teenagerů?

 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz