Bydlení

Angličan si přestavěl auto na pojízdnou chatu! GALERIE

Angličan si přestavěl auto na pojízdnou chatu! GALERIE
Zdroj: Profimedia

Taková přestavba se často nevidí! Z běžného staršího automobilu si padesátník z Anglie vybudoval dokonalý pojízdný domek. A může s ním dokonce i na silnici!

Jedenapadesátiletý zahradník Kevin Nicks z malého městečka Chipping-Norton v hrabství Oxfordshire udělal něco opravdu nevídaného. Vzal svůj postarší vůz Volkswagen Passat a během několika měsíců z něho udělal plnohodnotný pojízdný zahradní domek.

Přestavba zabrala Kevinovi sedm měsíců a vyšla ho v přepočtu na 170 tisíc korun. Výsledek ale stojí za to. Navíc se stal Kevin se svým pojízdným zahradním domkem rekordmanem. Jeho "Fastest Shed", neboli Nejrychlejší kůlna, dokáže jet rychlostí až 140 kilometrů za hodinu, což jí dělá opravdu nejrychlejší kůlnou na světě.

Aby mohl se svou kůlnou ale Kevin brázdit anglické silnice, stálo ho to hodně úsilí. Úřadům se totiž jeho vozidlo příliš nezdálo a nechtěly ho na veřejné komunikace vůbec pustit. Nakonec pomohl až sám britský premiér David Cameron, kterému se Kevinův nápad natolik zalíbil, že se ho u úřadů zastal a Fastest Shed nakonec dostal veškerá potřebná povolení pro provoz na pozemních komunikacích.

Související obsah

Zatím nejdelší cestou tohoto unikátního vozidla byl 320 kilometrů dlouhý výlet do severoanglického Yorku. Zejména na dálnici vzbuzoval vůz hodně pozornosti. Ale tu toto neobvyklé auto budí kdekoliv. A v podobných přestavbách automobilů chce zručný zahradník pokračovat, nápadů má prý už teď několik.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz