Bydlení

Na schodech této luxusní vily byl zastřelen Gianni Versace! VÝROČÍ

Na schodech této luxusní vily byl zastřelen Gianni Versace! VÝROČÍ
Zdroj: Profimedia

Gianni Versace byl zastřelen před dvaceti lety na schodech před svou luxusní vilou v Miami na Floridě. Dům se po jeho smrti stal kultovním místem, neboť tisíce fanoušků chtějí vidět a vyfotit si schody, na kterých byl módní guru zavražděn.

Dům byl poprvé v prodeji v roce 2000, tři roky po smrti Versaceho. Koupil ho miliardář Peter Loftin, který sídlo přestavěl na hotel, kde ubytování na jednu noc stálo v přepočtu 50 750 korun. Po letech ale nemovitost prodal.

"Tato vila představuje kultovní oázu pro bohaté a slavné, která je umístěna v centru South Beach. Jde o kus umění, nesmazatelný kus historie," uvedl tehdy Loftin.

Od té doby už byla vila v prodeji několikrát. Cena se obvykle pohybuje v přepočtu okolo v prodeji 2,5 miliardy korun. Slavný návrhář za vilu ale zaplatil ještě více. Luxusní sídlo koupil v roce 1992 za cenu 2,9 miliónu dolarů (58,9 miliónu korun).

 

Do její následné rekonstrukce, která zahrnovala například zlatou kachlovou kuchyň, nebo vybudování Versaceho mozaikového loga na nádvoří domu, investoval v přepočtu dalších 665 miliónů korun.

 

Související obsah

V domě se nachází deset pokojů a 11 koupelen. Velkou pozornost poutá především 16,5 m dlouhý bazén, které má zlaté dno a nádhernou mozaiku sestavenou ze 100 miliónů kousků. Jedna z toalet, kterou nechal vybudovat až Loftin, stála téměř 200 tisíc korun. Je celá mramorová a zdobená zlatem.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz