Bydlení

Na schodech této luxusní vily byl zastřelen Gianni Versace! VÝROČÍ

Na schodech této luxusní vily byl zastřelen Gianni Versace! VÝROČÍ
Zdroj: Profimedia

Gianni Versace byl zastřelen před dvaceti lety na schodech před svou luxusní vilou v Miami na Floridě. Dům se po jeho smrti stal kultovním místem, neboť tisíce fanoušků chtějí vidět a vyfotit si schody, na kterých byl módní guru zavražděn.

Dům byl poprvé v prodeji v roce 2000, tři roky po smrti Versaceho. Koupil ho miliardář Peter Loftin, který sídlo přestavěl na hotel, kde ubytování na jednu noc stálo v přepočtu 50 750 korun. Po letech ale nemovitost prodal.

"Tato vila představuje kultovní oázu pro bohaté a slavné, která je umístěna v centru South Beach. Jde o kus umění, nesmazatelný kus historie," uvedl tehdy Loftin.

Od té doby už byla vila v prodeji několikrát. Cena se obvykle pohybuje v přepočtu okolo v prodeji 2,5 miliardy korun. Slavný návrhář za vilu ale zaplatil ještě více. Luxusní sídlo koupil v roce 1992 za cenu 2,9 miliónu dolarů (58,9 miliónu korun).

 

Do její následné rekonstrukce, která zahrnovala například zlatou kachlovou kuchyň, nebo vybudování Versaceho mozaikového loga na nádvoří domu, investoval v přepočtu dalších 665 miliónů korun.

 

Související obsah

V domě se nachází deset pokojů a 11 koupelen. Velkou pozornost poutá především 16,5 m dlouhý bazén, které má zlaté dno a nádhernou mozaiku sestavenou ze 100 miliónů kousků. Jedna z toalet, kterou nechal vybudovat až Loftin, stála téměř 200 tisíc korun. Je celá mramorová a zdobená zlatem.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz