Zadržení

Mladík neukázal občanku, tak ho policisté zatkli. Přehnali to?

Mladík neukázal občanku, tak ho policisté zatkli. Přehnali to?
Zdroj: Vimeo

Na sociálních sítích se objevilo video, ve kterém smíšená hlídka policie a armády zadržuje muže na Florenci. Podle policistů se odmítl mladík legitimovat a kladl odpor. Incident začal vyšetřovat odbor vnitřní kontroly policie.

Ve vestibulu autobusového nádraží Florenc zadržela hlídka policistů a vojáků muže, který údajně odmítl předložit doklad totožnosti. Video zásahu sdílel portál A2larm.cz, zatčení podle redaktorů proběhlo v sobotu 23. dubna dopoledne.

"Policejní hlídka si všimla mladíka zanedbaného zevnějšku, spícího poblíž prodejního pultu ve fastfoodu na pražské Florenci. Policisté se rozhodli spáče vzbudit, neboť nebylo zcela zřejmé, zda dotyčný nemá například zdravotní problémy, nebo zda nemůže být nebezpečím pro své okolí," osvětlil okolnosti zásahu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Když se mladíka po delší době konečně podařilo vzbudit, byl agresivní a vulgární. Policistům navíc odmítal vydal průkaz totožnosti.

Zásah policie a armády na autobusovém nádraží Praha-Florenc 23.4.2016 from A2_LARM on Vimeo.

"Následně byl čtyřiadvacetiletý muž upozorněn, že pokud nepředloží odpovídající doklad, nebo alespoň neposkytne své nacionále k ověření totožnosti v evidenci obyvatel, bude předveden na policejní služebnu," dodává Hulan, podle kterého byl mladík předem upozorněn i na to, že bude-li klást odpor, použijí policisté donucovací prostředky.

Video pak zachycuje samotný průběh zadržení. Nasazování pout vypadá násilně, mladík totiž kladl odpor. Několikrát se sám muž zeptá, co udělal, že ho chce hlídka zatknout. Policisté odpovídají, že jim neukázal doklad totožnosti.

Související obsah

"Moji pozornost přilákala silná tupá rána, když policisté toho kluka narazili na zeď v těsné blízkosti Burger Kingu. Předtím jsem si ničeho podezřelého nevšiml," citoval portál svědka, který incident natočil.

"Od tohoto momentu jsem vytáhl mobil a vše začal natáčet. Ten kluk byl hrozně vystrašený a žádal o pomoc, to byl důvod, proč jsem to nedokázal přejí," pokračoval muž za "kamerou".

"Případem se zabýváme, zatím ale neznáme všechny úhly pohledu, abychom mohli situaci zhodnotit. Čekám na podklady od kolegů, kteří se věci věnují, pak s výsledky seznámíme veřejnost," uvedl pro TN.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan. Věcí by se měl zabývat odbor vnitřní kontroly.

Související obsah

Video vyvolalo na sociálních sítích, na nichž se hojně sdílí, bouřlivou diskuzi. "Šikana v praxi, nic víc... nudí se tam, tak buzerujou slušný lidi," píše jeden z uživatelů. "Všichni se chcete v ČR cítit bezpečně, ale když se dělaj kontroly osob, tak máte plno keců," odporuje jiný.

Smíšené hlídky policistů a vojáků se v ulicích Prahy pohybují od 22. března, kdy byl v Česku vyhlášen 1. stupeň ohrožení terorismem. Vojáci mají v takových případech stejné pravomoci jako policie. Stalo se tak po útocích v Bruselu, při nichž zemřelo více než 30 lidí a stovky byly zraněny.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POLICISTA V PRŮŠVIHU: Takhle mu Tinder zavařil život!

Skandální VIDEO válcuje internet: Dopravní policista poslal k zemi drobnou řidičku

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz