Rande

Kdo má platit na prvním rande? Muži i ženy odhalili, co si myslí

Kdo má platit na prvním rande? Muži i ženy odhalili, co si myslí
Zdroj: Profimedia

Měl by na prvním rande platit muž, nebo by si měl pár účet rozdělit? Tuhle otázku položili Britové 500 mužům a 500 ženám. A vyšel jim zajímavý výsledek. Zatímco více jak 60 % mužů očekává, že na prvním rande budou platit za oba. Ženy jsou ale podle průzkumu mnohem skromnější.

Že zaplatí za první společnou večeři či skleničku muž totiž očekává jen čtvrtina žen. Ale třeba ženy ve věku od 18 do 24 let spíše očekávají, že se na první společné večeři budou finančně podílet. Že za ně partner zaplatí, očekává jen 17 % žen mladších 24 let.

Muži na to ale mají jiný názor. Podle průzkumu 63 % mužů odpovědělo, že počítají s tím, že na prvním rande zaplatí za oba partnery. "Prostě to k tomu patří, jako třeba podržet dveře, posunout dámě židli. Patří to k tomu být muž," řekl britskému listu Daily Mirror osmatřicetiletý Simon Reeves.

Výzkum provedla britská společnost Tastecard. "Náš průzkum ukázal, že to, kdo zaplatí účet, je ošidné téma, zvlášť na prvním rande, kdy chceme oslnit," uvedl výkonný ředitel společnosti Tastecard Matt Turner.

"Snad náš průzkum pomůže lidem se na společné večeři uklidnit, když teď vidí, jaký názor na to mají ostatní lidé. Ukazuje se také, že staré zvyky jen tak neumírají, což dokládá, že polovina z nás za sebe neplatí, když jdou na večeři s rodiči, což je zajímavé," dodal Turner.

Související obsah

Odkazuje přitom na další část průzkumu, která odhalila, že polovina dospělých za sebe v restauraci neplatí útratu, pokud jde na jídlo s rodiči.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak muže prokouknout už na prvním rande?
5 nejlepších a nejhorších témat na první rande

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz