Pobodání

Další šílenec s nožem: Muž zabil dva lidi, pak jej zastřelil policista

Malé americké městečko Taunton šokovalo řádění osmadvacetiletého šílence, který se nejdříve vloupal do domu, kde pobodal dvě ženy, pak sedl do auta, projel výlohou do obchodu, napadl další tři lidi a nakonec v restauraci pobodal další dvě oběti. Útočníka zastřelil policista. Jeho řádění ale dva lidé nepřežili.

Osmadvacetiletý Arthur DaRosa nejdříve napadl dvě ženy v rodinném domě. Jeho řádění nepřežila osmdesátiletá Patricia Slavinová. Její dcera utrpěla zranění, se kterými ji lékaři převezli do nemocnice. Sousedé obou žen byli z útoku v šoku. "Byli to milí lidé. Nemohl jsem si přát lepší sousedy," řekl jeden ze sousedů televizi WHDH.

Útočník si své oběti zřejmě vybral náhodně. Podle svědků v ulici, kde k útoku došlo, nejdříve naboural, pak se snažil dostat do několika domů, až se mu podařilo vniknout do domácnosti Patricii Slavinové.

"Bylo to bláznivé, ten člověk určitě nebyl normální," řekl stanici WCVB místní obyvatel Doug Kinsman.

DaRosa pak ukradl auto a přijel k obchodnímu centru Silver City Galleria. Vozem projel výlohou do obchodu Macy´s, kde podle webu Daily Mail napadl další tři lidi. Pak se přemístil do sousední italské restaurace Bertucci a pobodal další dva. Šestapadesátiletý muž jeho útok nepřežil.

Související obsah

"Viděla jsem, jak začal bodat lidi," řekla televizi WCVB svědkyně Emaly Higgingsová. "Někdo vzal židli a chtěl ji po něm hodit. Ale byl tam také policista, který zrovna nebyl ve službě, ten útočníka postřelil a zneškodnil," dodal. Záchranáři sice DaRosu rychle převezli do nemocnice, tam ale následkům střelných zranění podlehl.

"Vypadá to, že nebýt ozbrojeného zástupce šerifa, tak by obětí bylo více," řekl médiím státní zástupce Thomas Quinn. Mezi zraněnými, které lékaři převezli do nemocnice, je i těhotná žena.

K útoku došlo jen pár hodin poté, co mladý Němec pobodal čtyři lidi na vlakovém nádraží ve městečku Grafing nedaleko Mnichova. Jedna z jeho obětí, padesátiletý muž, následkům zranění podlehla. Policie útočníka krátce po činu zadržela.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz