Paterčata

Vrchol roztomilosti: Paterčata se mají k světu, fotila se s maminkou

Vrchol roztomilosti: Paterčata se mají k světu, fotila se s maminkou
Zdroj: Erin Elizabeth Photography

Australanka Kim Tucciová porodila na konci ledna zdravá paterčata. Na svět ale přišla předčasně, dva měsíce se o ně proto starali lékaři v nemocnici. Teď rodina sdílela fotky spících miminek, na které se Kiminy fanynky nemohou vynadívat.

Australská rodina musela zcela změnit svůj životní styl. Ke dvěma holčičkám a 9letému chlapci se jim totiž narodila paterčata! Syn Keith a čtyři dcery - Ali, Penelope, Tiffany a Beatrix přišli na svět v lednu, o 8 týdnů dříve, než měla maminka Kim termín.

I přesto se miminka narodila zdravá a všechna vážila více než 1 kilogram. Dva měsíce po porodu se o ně ale museli starat lékaři v nemocnici, dokud Kim s pěti dětmi nepustili domů. Šance, že všechny děti přežijí a budou zdravé, přitom byla velmi nízká.

26letá Australanka i přes velkou zátěž nepřestala popisovat své pocity na blogu, kde ji sleduje přes 260 tisíc lidí. Šťastná rodinka teď také sdílela profesionální fotky svých drobečků. Roztomilé snímky zachytily vzácný okamžik, kdy bylo všech pět miminek v klidu a žádné z nich nebrečelo.

 

Výchova paterčat a dalších tří dětí byla pro Tucciovi náročná. Kim s manželem Vaughnem vymění 350 plenek týdně a každé miminko krmí osmkrát za den. Naštěstí jim pomáhají příbuzní i dobrovolníci, kteří vedou přehledné tabulky, kam zapisují krmení, spaní a výměnu plenek.

 

Související obsah

"Někdy se zamknu v koupelně, lehnu si na zem a brečím," přiznala Kim pro australskou stanici Channel 9. "Pak se ale zvednu a jdu na to. I přesto jsme teď nejšťastnější, co jsme kdy byli, a já jsem na sebe poprvé pyšná," dodala 8násobná maminka.

Podívejte se na reportáž o českých paterčatech:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz