Zajímavosti

Microsoft nutí lidem Windows 10 podfukem! Změnil tlačítko

Microsoft nutí lidem Windows 10 podfukem! Změnil tlačítko
Zdroj: oficiální zdroj

I když je to od vydání nového operačního systému delší dobu, opět se objevil problém s tím, že se systém Windows 10 instaluje automaticky bez vědomí uživatele. Mnoho lidí tak přijde na několik hodin o přístup k počítači, nehledě na fakt, že velká část z nich nová "Okna" využívat nechce.

Uživatelům starších verzí operačního systému byla po vydání Windows 10 nabídnuta možnost aktualizace zdarma. I přes to velká část uživatelů zůstala u starších operačních systémů, protože podle nich mají být optimalizovanější a bezpečnější, než je tomu u nové verze.

Po měsíce se společnost snažila protlačit svůj nový produkt poměrně agresivní taktikou, okno s vylepšením nabízelo pouze možnost vylepšit systém okamžitě nebo začít stahování a instalovat novou verzi později. Jedinou možností, jak nový systém odmítnout, bylo kliknutí na X v rohu okna.

Později přišel Microsoft s dalším pokusem, jak Windows protlačit a zařadil nabídku mezi doporučený update, takže se operační systém automaticky stáhl a pouze požádal uživatele o povolení k instalaci, které se dalo opět zrušit pouze tlačítkem X.

Související obsah

Nyní podle portálu PCWorld přišla společnost s dalším trikem. Tlačítko X, které do té doby bylo jediným způsobem, jak instalaci odmítnout, se nyní chová poněkud rozdílně. Vyskakovací okno s vylepšením je nyní doplněno o konkrétní čas a možnost vylepšení odložit. Vše se zatím zdá v pořádku, ale přichází sporná část.

Tlačítko X už totiž neruší plánovanou instalaci, ale jejím odkliknutím pomocí X dáváte souhlas se stažením a instalováním nového operačního systému.

Související obsah

Uživatelé, kteří byli naučení odkliknout okno bez čtení podmínek, tak nechali plánovaný update beze změny a operační systém se nainstaloval bez jejich vědomí či souhlasu.

Problém není jen v hodnocení systému, spoustu lidí má pro stahování dat stanovený limit, data která limit překročí pak musí draze zaplatit. Systém při přestupu stahuje přes 3 GB dat, což může být bez vědomí uživatelů poměrně problém, protože jim následně může dojít tučný učet.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz