Bydlení

Mladý pár si splnil sen. Konzumní život vyměnil za pojízdné bydlení

Mladý pár si splnil sen. Konzumní život vyměnil za pojízdné bydlení
Zdroj: Profimedia

Mladý americký pár měl krásný dům, skvělou práci a budoucnost před sebou. Lauren a Patrick se ale rozhodli pro změnu a pořídili si miniaturní domek, který se dá převážet za autem. Naložili své psy a vydali se na cestu po Spojených státech.

Patrick Howard a Lauren Kennedy pracovali jako inženýři, vlastnili krásný dům a chystali svatbu. Pak si ale uvědomili, že je jejich práce, kvůli níž přichází domů až pozdě večer, nenaplňuje. Podali výpověď, prodali dům a pořídili si místo něj miniaturní domek.

Díky tomu si také mohli splnit celoživotní sen - procestovat Spojené státy. Bydlení v malém je stálo 430 tisíc korun, nejdražší byly různé úpravy domku, aby ho mohla dvojice připojit k dodávce. Po svatbě začali šetřit, až konečně v dubnu naložili do auta své psy Otise a Colbie a vydali se na cestu.

"Asi před rokem jsme byli hrozně frustrovaní. Zasekli jsme se v kanceláři, pracovali dlouho do noci, aniž by nás to naplňovalo, jen abychom zaplatili účty za dům a dvě auta," popsala na blogu 28letá Lauren. Koupili si raději miniaturní domek, který si mohli upravit, jak chtěli, než karavan.

V domečku mají všechno, co k pohodlnému životu potřebují. Uvnitř se skrývá kuchyň s dřezem, lednicí, mikrovlnnou troubou a plotýnkou, ale také koupelna se sprchou a kompostovacím záchodem. Pár spí ve speciálně upraveném patře, k dispozici mají také jídelní prostor a "obývák".

Související obsah

"Svůj starý dům jsme milovali, ale nejsme lidé, kteří by lpěli na materiálních věcech, takže jeho prodej nebyl tak těžký. Vlastně to bylo dost osvobozující," doplnil 30letý Patrick. V domku mají i elektřinu a tekoucí vodu.

Jedinou nevýhodou je prý neaerodynamičnost domku, kvůli níž musí jet maximálně 100 km/h. I tak už procestovali Lousianu, Texas, Kansan, Utah nebo třeba Colorado. Navštívená místa vyznačují na mapě na svém blogu wanderlusttinyhouse.com.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz