Syndrom

Holčičce narostl obrovský jazyk. Teď se konečně může smát

Holčičce narostl obrovský jazyk. Teď se konečně může smát
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Americké děvčátko se narodilo s unikátním syndromem, který způsobil dvojnásobné zvětšení jeho jazyka. Miminku se špatně dýchalo a nemohlo téměř jíst. Až po dvou operacích se malá Layla konečně může na maminku usmát.

Layla Kingová z amerického St. Lous se narodila se vzácným Beckwithovým-Wiedemannovým syndromem. Matce Danielle Youngburgové zjistili lékaři komplikace ještě v době těhotenství. Varovali ji, že choroba dítěti zasahuje do trávicího a dýchacího ústrojí.

Po porodu mělo děvčátko dvojnásobně zvětšený jazyk, který se mu ani nevešel do pusy. Doktoři se obávali, že nepřežije, malá Layla ale zabojovala. I když téměř nemohla jíst, špatně se jí dýchalo a někdy se i dusila, přežila.

 

"Když ležela na zádech, měla s dýcháním největší problém a existovalo riziko, že se zadusí. Kdykoliv vydechla, znělo to, jakoby špatně dýchal nějaký velký pes. A tak jsme se rozhodli pro operaci. Ve vyšším věku už by totiž musela na operaci čelisti a úpravu celého obličeje," uvedla 25letá Danielle.

Související obsah

A po dvou operacích, které holčička proděla do 13 měsíců věku, se konečně může na maminku smát. A co víc - může správně dýchat i přijímat potravu. "Každý den se našel někdo, kdo utrousil ošklivou poznámku o jejím jazyku. Teď bude moci naštěstí moje dcera prožít normální život," dodala matka.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz