Nej česka

Neobvyklé bydlení: Stavba originálního domku trvala 10 let!

Neobvyklé bydlení: Stavba originálního domku trvala 10 let!
Zdroj: Profimedia

Život v netradičních příbytcích láká čím dál více lidí. Naposledy si velmi originální chatu postavil zručný Angličan! Roky práce se mu asi opravdu vyplatí - za neotřelý nápad ho zřejmě čekají významná ocenění!

Dílo šikovného muže, Joa Candyho (59), znamenalo dlouhých deset let práce. Ale vyplatily se. Na zahradě má útulné bydlení, které postavil ze staré kůlny.

Candy, který se živí jako majitel kavárny, navrhl domek tak, aby vypadal jako převrácená loď. Celkový dojem také dotváří lucerny a staromódní kamna. "Domku říkám ‘havárie lodí’, protože to vypadá, jako když do sebe dvě lodi narazí," uvedl majitel. "Dům asi úplně nikdy nedokončím. Postupně tam chci něco přidávat, vylepšovat. Občas mi někdo pomůže, ale design jsem navrhoval sám," dodal.


Majitel bude se svým výtvorem soutěžit, dokonce již postoupil do finále. Je jen krůček do výhry prestižního ocenění v kategorii zahradních domků.

Související obsah

Muž si však velké šance na výhru nedává. "Můj dům není tak upravený, jako ostatní stavby. Je to kříženec mezi stanem a chatou. Je tam však krásně teplo a sucho," dodal Candy, který se v Anglii s deštěm potýká často.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz