Sylvester Stallone

Rocky a Rambo slaví! Stallone má kulatých 70 let

Hrdina akčních filmů, ale také úspěšný scénárista a režisér. To je Sylvester Stallone, který dnes slaví sedmdesáté narozeniny. Proslavil se zejména už legendárními postavami Ramba a Rockyho!

Boxerské drama Rocky - to je role, která Stalloneho poslala do hvězdných výšin. Film byl nejprve určený jen do autokin, ale v roce 1977 získal hned tři Oscary včetně toho za nejlepší film.

Související obsah

Jenže začátky kariéry pro herce nebyly zrovna jednoduché. Stallone se narodil v rodině italského přistěhovalce a pro částečnou deformaci obličeje při porodu býval terčem posměšků. Také proto začal v patnácti posilovat až šest hodin denně.

Související obsah


 

Začínal jako komparzista a účinkoval i v pornofilmu. Úspěch přišel ale až s Rockym. Po něm získal další velkou roli vysloužilce z Vietnamu - Ramba. Stallone si zahrál i v několika komediích, ty mu ale kromě honoráře přinesly nominace na "Antioscara" za nejhorší filmy.

V posledních letech se Sylvestr Stallone opět vrací k akčním filmům - a kritici ho chválí. Snímek Postradatelní dokonce režíroval. Herec je i v sedmdesáti aktivní na sociálních sítích, podle svých slov bere život s nadhledem a snaží se, aby se jeho fanoušci stále usmívali. "Chci poděkovat svému imaginárnímu příteli Rockymu Balboa za to že je nejlepším přítelem, jakého můžu mít," prohlásil Stallone.

tn.cz / gar

K tématu Sylvester Stallone

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz