APLIKACE TN.CZ
Bydlení

Manželé proměnili přepravní dodávku na koně v útulný domov

Manželé proměnili přepravní dodávku na koně v útulný domov
Zdroj: Profimedia

Rodina z Anglie originálně vyřešila problém s bydlením. Z auta na přepravu koní vytvořili krásný a ekologický byt, který jim ušetřil spoustu peněz.

Angličanka Willow Wolfeová se před pěti lety rozhodla zabydlet ve starší dodávce, určené k přepravě koní. Ubytování v Londýně je velmi drahé, proto zvolila tuhle variantu během svých studií na Londýnské univerzitě. 

Dodávku z roku 1980 pořídila za 1 300 liber, v přepočtu 42 tisíc korun. Šikovnou ženu brzy podpořil i její manžel Tom. "Ze začátku to bylo stresující, ale výsledek je úžasný," uvedl pro britský deník Tom Wolfe. Manželům se zanedlouho přímo v jejich pojízdném domě narodila dcerka Faeryn. "Naší dcerušce se v domě moc líbí, protože nás má pořad na dohled," dodal.

Související obsah

Do rekonstrukce investovali 8000 liber, tedy 253 tisíc korun. Obytnému vozu nechybí zavedená elektřina, solární panely i nádrž na vodu, která má obsah 125 litrů. Nyní se stěhují do Austrálie, a tak je jejich netradiční bydlení na prodej za 12,500 liber, téměř 400 tisíc korun. 

has, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz