Smědá

Lidé z Frýdlantska kvůli vysoké hladině řek probděli noc!

Po včerejších silných deštích obyvatelé Liberecka s velkými obavami sledovali hladiny řek. Smědá na Frýdlantsku se v Černousích vylila z břehů a dosáhla stupně ohrožení.

Pro obyvatele Frýdlantska to bylo pět dlouhých hodin, kdy nevěděli, zda budou muset opět zachraňovat své majetky, stejně jako před šesti lety. Mnozí preventivně své domy chránili hrázemi z napytlovaného písku.


Noc na dnešek místní probděli a trávili ji pravidelným pozorováním hladiny řeky Smědé. Ta 3. povodňového stupně dosáhla v 18 hodin. V devět večer dosáhla svého maxima, od té chvíle začala klesat a na bezpečný stav se vrátila až 2 hodiny po půlnoci.Hasiči uzavřeli na Frýdlantsku dvě silnice. Z Černous do Vsi a druhou z Černous do Boleslavi. Řada řidičů, včetně autobusů se tak nedostala do plánovaného cíle.


Smědá měla ještě včera v korytě pouhých 12 centimetrů vody. Během dne vystoupala na 270 cm. Průtok se v ní zvedl pětašedesátkrát. Za posledních 24 hodin napršelo na Liberecku přes 70 milimetrů srážek. Nejvíc hydrologové naměřili na Kamenici v Josefově Dole, kde už spadlo bezmála 105 litrů vody na metr čtvereční.

pez, Ivan Berka, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz