Plynová pistole

Mladík si hrál s plynovou pistolí, přiotrávil sebe i přítelkyni!

Dva mladí lidé z Plzně, které v pondělí v noci záchranáři odvezli ve vážném stavu do nemocnice, se pravděpodobně přiotrávili nervově paralyzující látkou z plynové pistole. Mladík ji údajně měl na pokoji penzionu a se zbraní prý manipuloval. Co přesně se tam stalo, teď zjišťuje policie.

Policejní manévry, hasiči v maskách, evakuace ubytovaných a zásah nejméně dvou desítek lidí - a to všechno jen proto, že si mladík v malé místnosti hrál s plynovou pistolí.

"Prakticky vyvolal efekt plynové komory. Látka vyvolá prudkou bolest, pálení očí, pálení sliznic," popsal odborník na zbraně Michal Kindl.

"Dochází nejen ke vstřebávání dýchacími cestami, ale pozor! I celým tělem. Ten účinek mohl být třeba dvojnásobný, čtyřnásobný, než při použití na ulici," doplnil lékař David Härtel.

Pár si pak zavolal záchranku. Zdravotníkům ani hasičům, kteří penzion evakuovali, ale o pistoli nikdo nic neřekl. Mladík byl na tom v tu chvíli hůř než dívka. "Upadl vzápětí do bezvědomí, takže jedna skupina hasičů se společně se záchrannou službou začala pacientům věnovat, poskytli jim první pomoc," sdělila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Související obsah

 

Hasiči na místě marně zjišťovali, čím se mladý pár přiotrávil. Nic nezjistila ani chemická laboratoř, prostory už byly vyvětrané. Oba skončili ve vážném stavu v nemocnici, teď už je ale jejich stav stabilizovaný.

I přesto, že s incidentem nemá zřejmě nikdo z penzionu nic společného, nechtějí se k němu majitelé vyjádřit. Mladý muž trpí údajně epilepsií, i proto byl zřejmě jeho stav vážnější. O mladíka se teď zajímá policie - případ zatím řeší jako přestupek.

Soňa Vachová/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz