Policejní prezident

Šlachta: Z mobilu blízkých šéfa policie unikaly informace

Šlachta: Z mobilu blízkých šéfa policie unikaly informace
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Informace o vyšetřování údajně zmanipulovaných IT zakázek někdo posílal z telefonu, který dříve používali blízcí policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Sněmovní vyšetřovací komisi to ve čtvrtek řekl bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta. Radiožurnálu to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

Policejní prezident Tomáš Tuhý čelí podezření, že informace o zmanipulovaných IT zakázkách mohla vynášet jeho rodina - pravděpodobně bývalá manželka. Podle Radiožurnálu, který se odkazuje na slova šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty, totiž interní zprávy posílal někdo z telefonu, který dříve rodina Tuhého používala.

"Policejní prezident kategoricky odmítá jakákoliv podezření, že by byl zapojen do vynášení informací, a vnímá je jako účelově vymyšlenou konstrukci s cílem dehonestovat jeho osobu a destabilizovat tak vedení policie," sdělil Tuhý skrze mluvčí Janu Macalíkovou.

Související obsah

K celému případu ale policisté zatím nemají důkazy, jen indicie. Podle Šlachty se totiž jednalo pouze o telefon, SIM karta byla jiná. Informace pak měly unikat právě v kauze zmanipulovaných veřejných zakázek, v níž figuruje firma Tesco SW.

Bližší informace k vyšetřování by měl příští měsíc sdělit bývalý šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek. Ten už dříve prohlásil, že je policejní prezident podezřelý z "brutálního úniku informací", uvádí ČTK.

Podívejte se na reportáž z odpoledních televizních novin

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz