Zahraničí

Střelba a výbuchy na univerzitě: Ozbrojení šílenci zabili 12 lidí!

Americká univerzita v Kábulu (AUOA) čelila ve středu útoku třech ozbrojenců. Uvnitř univerzity byly drženy stovky studentů jako rukojmí. Bezpečnostní složky obklíčily celý areál, ze kterého evakuovaly velkou část studentů. Policii se střelce podařilo po několika hodinách zneškodnit.

CNN ve čtvrtek brzy ráno uvedla, že po útoku zůstalo v areálu univerzity 12 mrtvých - sedm studentů, tři policisté a dva strážci univerzitního areálu. Dalších 30 studentů utrpělo zranění.


Kábulská policie uvedla, že masakr mají na svědomí minimálně dva střelci, které se mužům zákona povedlo zastřelit. Třetí útočník zemřel podle CNN při výbuchu auta, díky kterému se dostali do areálu. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.
 

Některým studentům se podařilo hned na začátku útoku z areálu uprchnout, další stovky lidí ale zůstaly uvězněny ve třídách a kancelářích.

Lidé psali o pomoc na sociální sítě. Situace byla natolik vypjatá, že se někteří loučili se životem.

Podle některých zpráv se nejdříve ozvala střelba následovaná výbuchem. K explozi došlo deset minut před osmou místního času. Pak se strhl chaos, když začali studenti prchat do bezpečí.

Související obsah

"Byla tma, všichni běželi pryč, každý křičel," popsal pro CNN bezprostřední okamžiky po výbuchu učitel chemie Ahmad Samin.

Během probíhajícího chaosu se ozvala druhá exploze u vchodu do univerzity. Jeden ze studentů pro CNN popsal, že viděl mnoho zraněních Někteří byli zranění sklem po výbuchum, jiní měli střelná zranění.

Po první explozi na místo okamžitě vyrazila policie a velké množství sanitek. Do bezpečnostní operace byla následně zapojena i obrněná vozidla. Policie areál obklíčila a postupně evakuovala velkou část studentů. Podle svědků z místa neustále odjížděly sanitky se zraněnými. Ozbrojené útočníky se podařilo po několika hodinách od začátku útoku zneškodnit.

  

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Moderátorka SuperStar zažila terorismus v Mnichově na vlastní kůži: ´Nedostanu se tam!´ psala

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz