Virus Zika

Nové varování! Virus zika se přenáší orálním sexem!

Nové varování! Virus zika se přenáší orálním sexem!
Zdroj: Profimedia

Vědci už dříve oznámili, že virus zika se může přenést z muže na ženu při kontaktu se spermatem. Nyní se ovšem ukázalo, že nákaza se může šířit i při orálním sexu. Z muže na ženu i naopak.

S odhalením přišla nová lékařská studie, ze které cituje specializovaný zdravotnický portál Health Aim. Vědci zjistili, že nebezpečný virus, který má ničivý vliv na vývoj nenarozených dětí, dokáže v ženských pohlavních orgánech přežít až týden.


A nejen, že přežije - dokáže se ještě množit. Orální sex tak může velmi snadno vést k přenosu ziky na další hostitele. Vědci teorii testovali na myších samicích, podle všeho se ovšem virus v lidských pohlavních orgánech množí ještě rychleji.


Související obsah


Americká organizace pro kontrolu nemocí (CDC) už zařadila orální sex na seznam rizikových aktivit. Podle autorky studie Akiko Iwasakiové z univerzity v Yale by se o novém objevu měly dozvědět všechny ženy.


A zvláště lidem, kteří hodně cestují, experti doporučují, aby se sexu oddávali jen s kondomem a ideálně aby dodržovali pravidla bezpečného sexu a nestřídali partnery.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Virus Zika

Důležité Události

Píše se na Deník.cz