Olympijské hry

Epidemie koronavirů ohrožuje OH v Tokiu. Soutěže už přesouvají jinam

Epidemie koronavirů ohrožuje OH v Tokiu. Soutěže už přesouvají jinam
Zdroj: Profimedia

Blížící se olympijské hry, které v létě bude hostit Tokio, začínají být v ohrožení šířícího se koronaviru. Kvůli epidemii byly přesunuty kvalifikace několika sportů mimo území Asie a i samotní organizátoři připouští, že pracuje na protiopatřeních.

Virus, jenž zřejmě vznikl v čínském Wu-chanu, už zabil v Číně nejméně 17 lidí. I proto se do jiných lokalit stěhují sportovní akce, které desetimilionové čínské město mělo hostit.


Kvalifikace boxu na olympiádě byla zrušena kvůli strachu z rozšíření koronaviru. Tato událost, která se měla konat v čínském Wu-chanu, byla první olympijskou událostí v boxu pro olympijské hry 2020.


První z nich byl kvalifikační turnaj boxerů, který byl přesunutý až do Senegalu. Ve Wu-chanu se mělo hrát několik zápasů kvalifikace fotbalového turnaje žen.

Související obsah


Obavy před koronavirem se ale netýkají jen čínského Wu-chanu. Japonsko, které bude hostit olympijské hry 2020, již sleduje vývoj událostí a začíná být opatrné ve věci dopravy sportovců i turistů do dějiště sportovního svátku.

Zdroj: Profimedia

"Musíme být velmi opatrní a sledovat, jaké infekční choroby se na olympijských hrách v Tokiu mohou objevit," sdělil prezident japonské asociace pro infekční choroby Kazuhiro Tateda ve středu na mimořádném briefingu.

Související obsah


"Při takových hromadných akcích se zvyšuje riziko, že mohou být přenášeny infekční choroby a rezistentní bakterie," dodal.


Tokio 2020 zdůraznilo, že bude pracovat na protiopatřeních, aby šíření infekčních chorob během olympijských her zabránilo.

Zdroj: Profimedia


Podobné obavy byly už i před olympiádou v Riu de Janeiru, kde Brazílii ohrožoval virus Zika. Hry ale proběhly podle plánu. V historii olympijských her se nikdy nestalo, aby se klání přesouvalo na jiné místo či na jiný datum kvůli nějaké epidemii.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Olympijské hry

Důležité Události

Krátká zpráva

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Krátká zpráva

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

Krátká zpráva

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.