Petr Kramný

Kramný jako vězeň: V teplákách, s medvědem a pečlivě nagelovaný

Mlátili vyšetřovatelé při výsleších Petra Kramného nebo šlo jen o lež, kterou on sám vynesl ve snaze vyhnout se trestu za vraždu manželky a dcery? To dnes řešil soud v Ostravě. Kramný se tak po kratší přestávce objevil na veřejnosti. Nagelovaný jako vždy, ale už ve vězeňských teplákách...

Svým způsobem to byla pro Petra Kramného premiéra. U soudů už je sice skoro jako doma, ale poprvé dnes předstoupil před senát okresního soudu v Ostravě jako odsouzený vězeň. Už musel nechat "doma" civilní trika a oblíbené košile a rozhodně nepůsobil jako někdejší elegán. Před soud ho přivedli v poutech "na medvěda", typických vězeňských teplácích a ve vězeňských bagančatech. Buď si do nich Kramný vzal krátké ponožky nebo žádné čisté neměl, protože to vypadalo, jako by v botách byl naboso.

Od poslední doby, kdy se Kramný objevil na veřejnosti, uplynul jen měsíc, takže těžko posuzovat, jestli pobyt za mřížemi Kramnému svědčí nebo nesvědčí. Faktem je, že ani tentokrát nezanedbal svůj pečlivý účes. Do soudní síně přišel nagelovaný a s mírným strništěm na "drsňáka".

K soudu Kramného přivedla pětičlenná eskorta vyzbrojená samopaly. Zpovídá se z křivého obvinění vyšetřovatelů, o kterých tvrdil, že jej při výsleších mlátili. Například policista Pavel Tvrdý s ním měl hodit o zeď tak silně, že se Kramnému zatmělo před očima.

Petr Kramný dnes u soudu pouze prohlásil, že se cítí nevinen, ale využil svého práva nevypovídat. Ještě předtím ovšem paradoxně všechno svalil na svého bývalého advokáta. Ten měl podle Kramného zveřejnit informaci o zbití Kramného policisty bez jeho souhlasu.

Související obsah

V soudní síni nechyběla ani dnes Kramného největší opora - jeho matka Irena. Následně byl před soudkyni předvolán svědek - a to vazební lékař, který Petra Kramného přijímal. Podle něj si Kramný nestěžoval, že ho něco bolí a údajně na sobě neměl ani žádné známky násilí. Na bližší detaily si ale lékař nevzpomněl, protože od události uplynulo už dva a půl roku.

Zásadní zlom ale u soudu nastal, když obhájkyně Jana Rejžková napadla listinné důkazy a vyzvala soud aby nejednal podjatě. Státní zástupce proto požádal o předvolání dalších svědků a to pracovníků Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Právě ti totiž údajné napadení Kramného vyšetřovali.

Související obsah

Soudkyně už dnes chtěla přejít k závěrečným návrhům, nicméně vyhověla požadavku státního zástupce. Obhájkyně Kramného Jana Rejžková přitom už závěrečnou řeč připravenou měla. Teď si ji bude muset schovat na 13. prosince, kdy se případ zřejmě uzavře.

Soud původně toto stíhání odložil pro neúčelnost a Kramný se v této věci u soudu ani nemusel objevit. Trest, který Kramnému hrozil, byl totiž mnohem nižší než ten, ke kterému byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu. Státní zastupitelství se ale proti verdiktu odvolalo a Vrchní soud v Ostravě mu dal za pravdu a případ se vrátil k okresnímu soudu.

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz