Papričky

Muž na soutěži pojídal pálivé papričky: Skončil s dírou v jícnu!

Muž na soutěži pojídal pálivé papričky: Skončil s dírou v jícnu!
Zdroj: Mediafax

Pojídáním pálivých papriček sice možná zhubnete nějaký ten gram navíc, rozhodně byste to ale neměli přehánět. Své o tom ví i Američan, kterého soutěž v pojídání papriček dostala do nemocnice. Pyré z papričky bhut jolokia mu "vypálilo" díru v jícnu.

Obrovskou tragédií mohla skončit oblíbená soutěž v pojídání chilli papriček. Jeden ze soutěžících totiž snědl hamburger potřený pyré z papričky známé jako bhut jolokia a jeho tělo se s žárem nedokázalo vypořádat.

Američan se brzy začal dávit a s obrovskými břišními bolestmi musel být okamžitě převezen do nemocnice. Tam lékaři zjistili něco neskutečného. Muž měl v jícnu díru o průměru 2,5 centimetru!

Související obsah

Díru však muži nevypálila samotná paprička, způsobilo ji totiž silné zvracení. Muž přesto musel okamžite na operaci, několik týdnů pak strávil v nemocnici na pozorování.

Paprička bhut jolokia je svou pálivostí vyhlášená. Její nejvyšší naměřené hodnoty dosahují více než milionu Scovilleho jednotek (SHU), což je v porovnání třeba s omáčkou Tabasco, která má asi pět tisíc SHU, naprosto za hranicí snesitelnosti. Paprička má ale v malém množství příznivý vliv na zažívání, v Indii jí dokonce používají v boji proti nesnesitelným vedrům.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz