Hokej

Hokejový kapitán Krajíček končí! Zničil ho otřes mozku i pálivá jídla

Hokejový kapitán Krajíček končí! Zničil ho otřes mozku i pálivá jídla
Zdroj: Profimedia

Chlap jak hora, hokejový kapitán a borec, který si zahrál i finále Stanley Cupu, oznámil konec kariéry. Lukáš Krajíček přiznal, že za smutným rozhodnutím jsou zdravotní trable, které možná začaly na dovolené v Thajsku nebo kvůli otřesu mozku.

Lukáš Krajíček nestihl kvůli zánětu jícnu start poslední sezony, naskočil až do šestého kola. Když nastoupil po téměř devíti měsících, měl při rozhovoru s novináři u sebe děti Nikolase s Izabelou. Prohlásil, že mají velkou radost, že zase hraje. Během jeho dlouhé absence se jej totiž neustále doma vyptávali, kdy ho znovu uvidí na ledě.


Zkušenému obránci se celou kariéru vyhýbala zranění a první vážnější zdravotní potíže u něj nastaly až loni v lednu v Chomutově, kde utrpěl otřes mozku. Sezona mu předčasně skončila a mistrovskou jízdu Ocelářů prožíval jen v roli diváka.

Související obsah


"Trvalo zhruba tři a půl měsíce, než bolest úplně odezněla," upřesnil Krajíček. "Už nevím, v jaké fázi loňského play off to bylo, ale zkoušel jsem jít na led. Cítil jsem se lépe a chtěl jsem zjistit, co se mnou trénink udělá. Následující dva dny se mi ale motala hlava. Když jsem klukům fandil při zápasech, vadil mi také hluk v hale i světlo ze zářivek. Ani řízení auta mi nedělalo dobře na oči. Je to takový blbý úraz. Fit jsem byl až na start letní přípravy."


Ne nadlouho. Brzy se mu opět přitížilo. "Po otřesu mozku jsem začal s tréninky, dostával jsem se do pohody, o kterou mě připravil zánět jícnu druhého stupně. Od té chvíle jsem měl bolesti každý den od rána do večera a trvalo iks měsíců, než vůbec trochu polevily. Držel jsem i striktní dietu, během níž jsem zhubl osm až deset kilo. Nemohl jsem se proto už minulý rok připravit na sezonu, jak bych si představoval, a na výkonech se to podepsalo. Teď by to nebylo jiné," popsal Krajíček.

Související obsah


První problémy s trávením se u něj objevily loni po letní dovolené v Thajsku. „Jedl jsem pálivá jídla a trochu mě chytl žaludek. Myslel jsem si, že jde o střevní chřipku a neřešil jsem to. Po návratu domů jsem si občas dopřával klasickou naši kuchyni. Nezapřu, že jsem Čech, mám rád bůček i koleno, a vytvořil se mi zánět. Na něj se navázal reflux jícnu, při kterém se šťávy vracejí ze žaludku zpátky do krku. Nic příjemného."


Za spouštěč nemoci dnes považuje kombinaci pikantního jídla se stresem a stavy, které prožíval po otřesu mozku. "Kdybych mohl vrátit čas, přestal bych jíst pálivé věci. Tím jsem si určitě nepomohl, když jsem měl jícen chycený," litoval Krajíček, jehož překvapilo, kolik lidí trpí stejným problémem.

Související obsah


Lukáš Krajíček se nyní chce věnovat trénování dětí, velký hokej už hrát nemůže. Zažil toho ale v kariéře hodně. V NHL odehrál sedm sezon v dresech Floridy, Vancouveru, Tampy a Philadelphie. S Flyers dokonce hrál i finále Stanley Cupu. Je dvojnásobným českým mistrem s Třincem a z mistrovství světa domů přivezl stříbro a bronz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.