APLIKACE TN.CZ
Podvod

Davida tři dny věznili a skoro ho umlátili. Kvůli faktuře za 16 tisíc!

Neobvyklý případ řeší Krajský soud v Olomouci. Trojice obžalovaných mužů ze Šumperska před časem brutálním způsobem napadla svého kamaráda. Prý proto, že jeho matka odmítla zaplatit 16ti tisícovou fakturu za elektřinu. Smlouvu totiž mladíci zfalšovali a ona vůbec netušila, že je psaná na ni.

Pro nikoho z nich to nebylo příjemné setkání. Po dlouhých měsících se viděli před soudní síní. Na jedné straně napadený mladík se svojí matkou, na druhé trojice bezcitných násilníků. Právě ti podle kriminalistů nevybíravým způsobem na Davida zaútočili.

"Jsem uklouzl nebo jsem o něco zakopl a než jsem se zvednul, tak už byli nade mnou a začali mě mlátit klackama do hlavy," popsal napadení David Ambros. Na rozdíl od něj si všichni tři muži schovávali tváře a více jak dva roky starém napadení nechtěli mluvit.

Někdejší kamarády rozdělil šestnáctitisícový dluh za elektřinu. Muži měli totiž zfalšovat smlouvu na její odběr v bytě, který si pronajali. Využili důvěřivosti mladíka a nedoplatek přišel na adresu jeho matky.

Související obsah

"Ta faktura přišla k nám a já jsem začala jednat s policií. Policie zjistila, že je to zfalšované," řekla matka napadeného mladíka Marta Ambrosová.

Davida do lesa poblíž restaurace na Šumpersku vylákala jeho bývalá přítelkyně. Tam ho trojice brutálně napadla. Muži ale potom dostali nejspíš strach, několik dnů ho skrývali v zahradní chatce a v bytě jednoho z nich. Nakonec ho pustili, se zlomenou lebkou, krvácením do mozku a s vážnými zraněními v obličeji.

Související obsah

"V této fázi je kvalifikováno jako vydírání s těžkým následkem ublížení na zdraví, u obžalovaného Petra Eliáše je zde podán návrh na kvalifikaci jako pokus vraždy," prozradil TV Nova právní zástupce napadeného mladíka.

Útočník se tak může dostat až na 18 let za mříže. Vysoké tresty, a to až dvanáctileté vězení, hrozí i jeho dvěma kumpánům.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENÉ UTRPENÍ: 7 let a 23 hodin denně strávila v rakvi. Co se dělo zbylou hodinu, nechcete vědět!

NEJDE NEPLAKAT: Otec chlapce, který spáchal sebevraždu kvůli šikaně, nahrál tyranům bolestný vzkaz

vbo, Petr Zapletal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz