Daniel Landa

Nečekaný zvrat v kariéře Daniela Landy: Pohřbil kouzelníka Žita!

Nečekaný zvrat v kariéře Daniela Landy: Pohřbil kouzelníka Žita!
Zdroj: Mediafax

Zpěvák Daniel Landa jako kejklíř kouzelník Žito končí. Oznámil to v den svých 48. narozenin. Svou identitu odložil po čtyřech letech, jako kouzelník chtěl v zemi bojovat proti nepravostem. Lidé stále vzpomínají na jeho "posvátné" sedmero plánů. Teď má ale Landa jiné cíle.

Daniel Landa šokoval na Slavících v roce 2012 tvrzením, že končí s kariérou zpěváka a hodlá vystupovat jako kouzelník Žito. Chtěl tak bojovat proti nepravostem a zlepšit vše, co se dá. Jako kouzelník představil i své sedmero věcí, které by chtěl dokázat.

Bodem číslo jedna byl šílený plán zaplavat si na ploutvi tygřího žraloka. To se mu sice opravdu povedlo, skončil ale s ošklivým poraněním. Více o incidentu zde.

Další jeho plány byly:

- Umístit se v mistrovství světa v autorallye do 4. místa
- Podplavat Blue hole na Bahamách
- Vyhrát v thaiboxerském zápase proti zkušenému bojovníkovi
- Dostat se s fotbalovou Olomoucí do finále Ligy mistrů
- Uspořádat koncert pro 100 000 lidí
- Položit základní stavební kámen chrámu Zlatého draka

Takhle se Landa potápěl na začátku května 2013:

Související obsah

Teď ovšem šokuje znovu. Jako kouzelník definitivně končí. "Děkuju Ti Žito za všechno, neskutečně jsi mi v životě pomohl a posunul mě i když si možná většina lidí myslí pravý opak. Bez Tebe by to nešlo a já jsem Ti za to velice vděčný. Odpočívej v pokoji, kouzelníku Žito a ještě jednou - velké děkuji. A teď do práce," rozloučil se v pátek Landa.

Teď se Landova pozornost upírá hlavně ke knize Všeník, která má shnrout jeho čtyřleté odbobí coby kouzelníka Žita z různých úhlů. Prakticky je to jakýsi deník, který se rozrostl. "Hra na kouzelníka Žita končí. Následovat bude umělecká reflexe tohoto přesně 4letého období," vysvětlil Landa.

Žito byl podle pověsti kouzelníkem na dvoře krále Václava. Byl to známý kejklíř, bavil krále a trestal bezpráví. "Slušní lidé se nemusí Žita bát," pronesl na Slavících Landa alias Žito 44.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz