Kristínka

Zapomněl Kristínku v rozpáleném autě. Je vinen, rozhodl soud!

Zapomněl Kristínku v rozpáleném autě. Je vinen, rozhodl soud!
Zdroj: topky.sk/ facebook.com

Loni v létě otřásla Slovenskem tragédie. Otec zapomněl v rozpáleném autě dvouletou dcerku, ta ukrutné vedro nepřežila. Dnes skončil ostře sledovaný proces, na jehož konci padl jasný verdikt - otec Kristínky je vinný.

Zapomněl dceru v rozpáleném autě a stálo ji to život. Soud otce uznal vinným a uložil mu trest odnětí svobody na dva roky podmíněně. Rozsudek zatím není pravomocný, Jozef K. se proti výroku o vině odvolal. Ve věci tak bude rozhodovat Krajský soud v Nitře.

Podnikatel měl 22. července 2015 odvézt svou dceru Kristínku do jeslí, auto ale zaparkoval před prací a na holčičku v autosedačce na zadním sedadle zapomněl. K rozpálenému autu se vrátil až po několika hodinách, to už ale děvčátko bylo mrtvé, zemřelo na přehřátí organismu.

Související obsah

Podle obhajoby šlo o tzv. syndrom zapomenutého dítěte. Hájila se také tím, že pouhé dva týdny před osudnou tragédií zachránil Jozef K. cizí dítě, které rodiče také zapomněli v autě na parkovišti. Kristínka ale takové štěstí neměla, možná i proto, že na autě byla tmavá skla.
 

mom, TN.cz

K tématu Kristínka

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz