Domácí

Psa nechal péct zaživa v kufru auta. Majitele zvířete lidé chtěli lynčovat

Strážníci v Doksech na Českolipsku zachraňovali psa, kterého jeho majitel zapomněl v zavazadlovém prostoru svého auta. To odstavil na parkovišti. Zvíře bylo v autě zavřené pravděpodobně necelou hodinu. Nakonec ho strážníci ve spolupráci se státní policií zachránili.

K incidentu došlo v Doksech v Máchově ulici, na parkovišti poblíž nákupního centra. Majitel tam zavřel do zavazadlového prostoru auta německého ovčáka, a aniž by mu nechal alespoň otevřená okna, odešel. Lidé si těžce dýchajícího psa všimli a zavolali městskou policii.

"Jevil se jako dehydrovaný, lapal po dechu, měl vyplazený jazyk, prostě bylo vidět, že pes není v pořádku. Odhaduji, že tam byl tak tři čtvrtě hodiny," popsal Josef Oplt z Městské policie Doksy.

Související obsah

Strážníci se chystali rozbít sklo a psa vysvobodit. Jako poslední možnost se ještě pokusili vypátrat majitele auta.

"Vzhledem k tomu, že se v blízkosti nachází služebna policie, kolega díky lustraci zjistil kontakt na majitele vozidla, který se dostavil do 10 minut," řekl TV Nova Oplt. Do záchranné akce se zapojilo i hodně lidí, kteří byli v okolí. Společně se strážníky začali auto ochlazovat.

"Místní občané nám tam natáhli hadici a my jsme jako městská policie vozidlo ochlazovali. Lidé nám poskytli přikrývky, abychom vytvořili stín," popsal strážník. Když majitel přišel k autu, lidé ho zasypali nadávkami.

Související obsah

Městští strážníci museli situaci zklidňovat, aby nepřerostla v lynčování. "Prostě tam byly emoce těch lidí, že by se přesně takhle k němu taky zachovali," přiznal Oplt.

Případ si převzala státní policie. Majiteli psa udělila nejvyšší možnou blokovou pokutu 2000 korun. Jemu se to prý ani trochu nelíbilo.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události