Kristínka

Zapomněl Kristínku v rozpáleném autě! Otec promluvil o tragédii

Zapomněl Kristínku v rozpáleném autě! Otec promluvil o tragédii
Zdroj: topky.sk/ facebook.com/ Markíza

Plný slz a bolestivých vzpomínek - takový byl ostře sledovaný proces s otcem, který loni v létě zapomněl v rozpáleném autě dvouletou dcerku. V pondělí u soudu poprvé popsal, co se v osudný den stalo.

Podnikatele z Nitry viní obžaloba z usmrcení dvouleté dcerky Kristínky. 22. července 2015 ji měl odvézt do jeslí, auto ale zaparkoval před prací a na holčičku v autosedačce na zadním sedadle zapomněl. K rozpálenému autu se vrátil až po několika hodinách, to už ale bylo děvčátko mrtvé. Zemřelo na přehřátí organismu.

Případ skončil u soudu po tom, co otec děvčátka neuzavřel s prokurátorem dohodu o vině a trestu. Podle obhájce se z trestněprávního hlediska necítí vinný. Cítí jen morální odpovědnost za tragédii, jejíž následky si ponese do konce života. Za přečin usmrcení mu hrozí dva až pět let vězení.

Výpověď nešťastného otce byla velmi emotivní. Dcerka prý navštěvovala jesle jen několik týdnů a většinou ji tam vozila matka. V osudný den ale bral Kristínku on. Podle jeho slov během jízdy tiše seděla, jemu zazvonil telefon a v té chvíli místo do jeslí zamířil do práce. Auto odstavil na parkovišti, zamknul a odešel.

V práci prý měli mimořádně těžké období. Před soudcem zopakoval, že byl přesvědčený, že Kristínku do jeslí odvezl a děvčátko je tam. A to až do chvíle, kdy mu manželka o půl třetí odpoledne z jeslí zavolala a zeptala se, kde dcera je. Utíkal ven k autu, ale už bylo pozdě. Kristínku uvnitř našel mrtvou.

Související obsah

Podle obhajoby šlo o tzv. syndrom zapomenutého dítěte. Otec byl prý jinak vzorným rodičem. Jeden ze znalců potvrdil, že má sklony sklouzávat k rutině. Mohlo se tedy stát, že na dítě pod tíhou práce zapomněl, protože ho do jeslí nevozil pravidelně.

V minulosti zachránil dítě

Obhájce u soudu uvedl, že pouhé dva týdny před osudnou tragédií zachránil otec Kristínky cizí dítě, které rodiče také zapomněli v autě na parkovišti. Běžel do nejbližší budovy a snažil se rodiče najít, po chvíli se mu to naštěstí podařilo. Kristínka ale takové štěstí neměla, možná i proto, že na autě byla tmavá skla. Soud byl odročen na 4. listopadu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Otec nechal dceru zavřenou v rozpáleném autě. Způsob, jakým se ji pokoušel oživit, vám hlava nepobere!

Nezodpovědná matka zamkla plačicí dítě v autě a šla pryč. Nepochopíte, co mezitím dělala!

mom, TN.cz

K tématu Kristínka

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz