Zahraničí

Oceán vyplavil záhadnou loď duchů, stopy vedou do Kanady

Oceán vyplavil záhadnou loď duchů, stopy vedou do Kanady
Zdroj: facebook

Na březích Irska se v neděli objevilo záhadné plavidlo, které zalarmovalo místní pobřežní stráž. Ta ho kvůli nebezpečí pro ostatní vytáhla na břeh. Na lodi nikdo nebyl, ale v lodi zůstala poznámka pro budoucí majitele, která odhalila, že hausbót byl původně postaven až v Kanadě a musel tak přeplout Atlantik.

Velké překvapení vyvolal hausbót, který v neděli vyplavil oceán na západě Irska. Důstojník pobřežní stráže Michael Hurst si nejdřív nebyl úplně jistý, jak s lodí naložit. "První, co mě napadlo, když jsem plavidlo uviděl, bylo zabezpečit ho, aby nemohlo ohrozit ostatní. Druhá věc byla ujistit se, že na palubě lodi nikdo nezůstal," komentoval pro portál ABC nález Hurst.

Loď vybavenou solárními panely se podařilo pobřežní stráži dostat na pevninu, na palubě ale nikdo nebyl. V lodi zůstal jen vzkaz od původního majitele plavidla.

"Já, Rick Small, daruji tuto strukturu mladíkům bez domova, abych jim zlepšil život, jelikož se obyvatelé Newfoundlandu rozhodli to nedělat. Žádný nájem, žádná hypotéka, žádné Hydro (pozn. red.: Žádná elektřina, Small se odkazuje na elektrárnu v Newfoundlandu)," stojí ve vzkazu kanadského dobrodruha.

Související obsah

Ze vzkazu je jasné, že loď byla původně v kanadském Newfoundlandu, to později potvrdili i místní, kteří loď několikrát viděli i s jejím majitelem. Obyvatel Newfoundlandu Timothy Legrow portálu ABC sdělil, že se jednoho dne ze zvědavosti dal se Smallem, který zrovna na lodi pracoval, do řeči: "Řekl mi, že chce dokázat sílu solární energie a přeplout s lodí Atlantik. Potom už jsem ho nikdy neviděl," vypověděl Legrow.

Osud kanadského dobrodruha také zahaluje tajemství, i přes veškerou snahu se ho zatím nepodařilo kontaktovat a ani zjistit, kde přesně by se měl nacházet.

Související obsah

Pobřežní stráž se ale toho, že by se Small pokusil přeplout Atlantik, neobává. "Ze zprávy vyvozujeme, že pravděpodobně opustil tuto myšlenku a nechal loď v doku pro bezdomovce. Loď se nejspíš utrhla a nějak se dostala přes oceán až sem," komentoval Hurst.

Rick Small je kanadský dobrodruh, který minulý rok zaujal svým dřívějším počinem, při němž na kole s pomocí solárních panelů zdolal téměř 7 000 kilometrů. Zda se skutečně pustil do riskantního přejezdu Atlantiku v hausbótu ukáže až vyšetřování. Prozatím zůstane loď po své dlouhé cestě na pobřeží.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁHADA: Z nebe spadl obrovský předmět, který vyděsil lidi! Jedná se o zbraň, nebo mimozemskou loď?

Zdrcené dívce přeběhl přes cestu černý kocourek. Vzala si ho domů, jenže pak se stalo něco zvláštního
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz