Zahraničí

Smrtelně nemocná dívka (14) se nechala zmrazit, doufá ve vyléčení

Britský soud povolil těžce nemocné dívce, aby bylo možné zmrazit její tělo. Jde o přelomové rozhodnutí, protože se jednalo o první nezletilou. Chtěla své tělo zachovat do doby, než bude k dispozici spolehlivý lék.

Nezletilou dívku postihla vzácná forma rakoviny s nevyhnutelným koncem. Školačka (14) o možnost zmrazení svého těla požádala soudce Petera Jascksona osobním dopisem. Ten udělal výjimku ze své dosavadní praxe a za umírající se vydal do nemocnice jen pár dní před její smrtí.

Britská média dívku jmenují jen jako JS. Její rozvedení rodiče se na posledním přání dcery nedokázali shodnout. Dívka proceduru podstoupila už v říjnu, podmínkou soudce bylo, že se o případu měsíc nebude psát.

JS se stala jedním z deseti britských občanů a první nezletilou vůbec, kdo zmrazení těla podstoupil. Její tělo je teď na cestě do Spojených států, kde se kryonikou, jak se obor nazývá, zabývá hned několik společností. Důležité je zmrazit tělo co nejdříve, aby se buňky nezačaly rozkládat.

Související obsah

"Čas je rozhodující. Používáme chladící masku, protože zchladit mozek co nejdříve je velice důležité," vysvětlil ředitel společnosti Max More.

Lidé, kteří zmrazení tekutým dusíkem podstupují, doufají, že vědci na jejich nevyléčitelnou chorobu v budoucnosti najdou lék. Ve zmrazeném stavu ve speciálním kontejneru má tělo vydržet desítky až stovky let. Cena zmrazení začíná v přepočtu na jednom miliónu korun, s doplňkovými službami se ale může vyšplhat i na čtyřnásobek.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOJEMNÝ KONEC: Mladá matka umírala na rakovinu! Až zjistíte, jaké přání jí dcera splnila, budete mít slzy v očích

Žena porodila vytouženou holčičku. Když se na ni podívala, hrůzou celá strnula!
 

tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz