Astma

Chlapce (11) zabilo astma. I když mu srdce "nahodili" dvakrát

Chlapce (11) zabilo astma. I když mu srdce "nahodili" dvakrát
Zdroj: Archiv rodiny

Bylo mu teprve jedenáct a celý život měl před sebou. Přesto malý Corey dvanácté narozeniny už nikdy neoslaví. Zemřel totiž poté, co ho doma schvátil silný astmatický záchvat.

Celý příběh je o to smutnější, že jedenáctiletý Brit nezemřel okamžitě, ale o svůj život srdnatě bojoval. Jak píše britský Mirror, přivolaní záchranáři dokázali chlapcovo srdce znovu dvakrát rozběhnout.


Corey dostal velmi silný astmatický záchvat na přelomu srpna a září doma pozdě večer. Potíže byly tak intenzivní, že hoch omdlel a následně se mu zastavilo srdce.


Chůva ho okamžitě začala oživovat a zalarmovala záchranáře. Profesionální zdravotníci měli větší štěstí a hochovo srdce znovu rozbušili. O chvíli později se ovšem znovu zastavilo.


Související obsah


Záchranáři se nevzdali a po chvíli se Coreyho srdce rozbušilo podruhé. Zdravotníci toho využili, naložili chlapce do ambulance a spěchali do nemocnice.


Corey ovšem nakonec svůj boj prohrál a navzdory veškeré vynaložené snaze v nemocnici zemřel. Jeho rodina od té doby truchlí a vyhlásila sbírku, aby mohla chlapci dopřát co nejkrásnější cestu na onen svět.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz