Heparin

Heparinový vrah Zelenka: Za mřížemi má deprese i zahrádku

Heparinový vrah Zelenka: Za mřížemi má deprese i zahrádku
Zdroj: isifa / Lidové noviny / HYNEK GLOS

Jak tráví svůj doživotní trest heparinový vrah Petr Zelenka? Výrazně zhubl, trápí ho deprese, ale má i malé radosti - stará se o malou zahrádku s květinami a luští křížovky. Detaily o jeho pobytu za mřížemi zjistila MF Dnes od muže z Vězeňské duchovní péče, který se s Petrem Zelenkou často stýká.

S Petrem Zelenkou si tyká, už deset let ho za mřížemi navštěvuje. Muže pravomocně odsouzeného na doživotí za vraždy pacientů heparinem. Chytili ho 1. prosince 2006. Člen Vězeňské duchovní péče Petr Kobiela navzdory důkazům nevěří, že jeho klient vraždil.

Související obsah

"To je kluk, co by nezabil ani mouchu,“ tvrdí v rozhovoru pro MF Dnes Kobiela o muži, kterého soudy uznaly vinným ze sedmi dokonaných vražd a deseti pokusů. Kobiela Zelenku ve vězení navštěvuje. "Někdy prostě pořád dokola probíráme tu jeho kauzu. V tomto podzimním období mívá problémy s psychikou. Rodina ho drží nad vodou, bez ní by to asi už takříkajíc zabalil,“ popisuje Kobiela, jak Zelenka snáší doživotní trest.

"Je to pro něj hodně depresivní. Devastující. Za těch deset let dost zhubl. Musí užívat uklidňující léky. Někdy má hrozné stavy, léčba je ve vězení bohužel dost nedostatečná,“ řekl MF Dnes Kobiela. A jak Zelenka tráví dny ve valdické věznici? „Miluje svoji zahrádku, kterou mu tam dovolili udělat. Má tam na záhonku pár květin a zeleninu. V cele luští křížovky, trénuje si hlavu,“ popisuje Kobiela.

Související obsah

Zelenka si podle něj neodvede vysvětlit důvody svého chování, kvůli kterému stráví zbytek života za mřížemi. "On vůbec neví, proč to dělal. Já si to vysvětluju tak, že byl pod vlivem medikamentů. Měl psychické potíže, ale jeden psychiatr ho odmítl, takže se léčil sám. Měl k lékům v práci přístup a s pilulkami to začal přehánět. U soudu byl úplně pasivní, nedokázal se bránit. Samozřejmě dodnes cítí křivdu," prozradil "zpovědník" doživotně odsouzeného vraha v rozhovoru v dnešní MF Dnes.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz