Nehoda

Nehoda u Moravské Třebové: Kamion se zřítil z mostu

Složky integrovaného záchranného systému z Pardubického kraje zasahovaly v noci na pondělí u vážné nehody kamionu na silnici I/35 u Moravské Třebové. Řidič kamionu jedoucího od Svitav dostal smyk a s kamionem se zřítil z mostu. Po pádu se náklaďák převrátil na střechu.

"Ve 3:19 jel řidič nákladního vozu od Svitav na Moravskou Třebovou. Po projetí hřebečského tunelu dostal pravděpodobně smyk a spadl s vozem z mostu," popsala nehodu pro TN.cz mluvčí svitavských policistů Hana Kaizarová.

Kamion se zřítil z výšky přibližně 7 až 8 metrů a převrátil se na střechu. Řidič byl v kabině zaklíněn, utrpěl ale jen lehčí zranění. Z kabiny jej vystříhali hasiči, kteří mu poskytli předlékařskou pomoc a předali jej zdravotníkům.

"Z kamionu po nehodě začala unikat nafta, kterou hasiči ihned jímali do nádob, aby nedošlo k ekologické havárii. O nehodě byli informováni pracovníci životního prostředí. Do půdy se uniklých přibližně 400 litrů nafty příliš nevsakovalo, protože zem byla promrzlá," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Související obsah

Krom toho museli hasiči uklízet také silnici I/35, ze které se kamion zřítil. Při nehodě si totiž prorazil olejovou vanu a na hlavní silniční tah se rozlil olej. Kamion ještě v pondělních dopoledních hodinách zůstával na místě nehody a čekal na odtah.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz