Zahraničí

Noc se změnila v den! Průlet meteoru nad Sibiří vyděsil místní

Noc se změnila v den! Průlet meteoru nad Sibiří vyděsil místní
Zdroj: Profimedia

V úterý večer rozzářil oblohu nad Chakaskou republikou průlet ohromného meteoru, který proměnil noc v den. Vzácný úkaz mnohé vyděsil, těm pohotovým se ho podařilo natočit na video. Výbuch při dopadu podle portálu RT rozezněl alarmy automobilů, k žádným zraněním a škodám naštěstí nedošlo.

Zprávy o průletu meteoru se objevily nejen v Chakaské republice, ale také v sousedním Krasnojarském kraji. Nejlépe byl podle RT meteor vidět nad městem Sajanogorsk. Vesmírný objekt byl vidět přibližně 3 až 4 vteřiny a o půl minuty později se ozvala masivní rána, která spustila alarmy aut ve městě.

"Vzhlédli jsme k hoře, která byla poblíž a přes tu prolétal obří meteor. Měl za sebou ocas. Měla jsem strach. Nejdřív jsem myslela, že je to bomba," popsala svědkyně Olga Sagalakovová pro RT.

Místní orgány musely kvůli ohromnému množství dotazů a spekulací o selhání raket ujistit obyvatelstvo, že se skutečně jednalo o jev přírodního charakteru.

 

Související obsah

Jasný meteor podle vyjádření ruského Ministerstva pro mimořádné události shořel při průletu atmosférou a nezpůsobil žádné škody.

 

Pokud něco průlet atmosférou přežilo, zbytky by byly s největší pravděpodobností poblíž údolí Babik. Místní úřady pro agenturu TASS oznámily, že do oblasti byla již vyslána vědecká expedice.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz