Děti

Drsná realita nebo krutý žert? Tyto děti prý zavraždili kvůli orgánům!

Drsná realita nebo krutý žert? Tyto děti prý zavraždili kvůli orgánům!

Sociální sítě obletěly fotografie unesených a brutálně zavražděných dětí z farmy na orgány rychlostí blesku. Zprávu sdílely miliony lidí i některá významná malajsijská média. Přesto je tu několik nesrovnalostí, podle kterých může jít jen o hodně hloupý žert. Jaký je váš názor?

Příběh brutálního násilí, kterého se dopustili prodejci s orgány na stovce malých dětí, se objevil na sociálních sítích a varuje rodiče, aby lépe hlídali své děti. V článku nechybí ani fotografie, které zachycují mrtvá tělíčka desítek dětských obětí seřazená jako nějaká zvířata i detailní záběry dívenky svázané v krabici.

Zprávu převzaly nejrůznější malajsijské portály. Okamžitě se rozjela honba "za pravdou" s jediným cílem - zjistit, co se doopravdy stalo.


Nesrovnalosti v příběhu

Největší stín pochybnosti vnáší do příběhu fakt, že na internetu koluje několik zdánlivě stejných verzí lišících se ale v detailech. Podle jednoho příspěvku děti unesli z Malajsie do Thajska s tím, že pachatele dopadli celníci na hranici Bukit Kayu Hitam. V dodávce měli dozorci objevit stovky mrtvých dětí bez orgánů.

Podle další verze příběhu byly děti zdrogované a napěchované do beden. Poté je transportovali do Thajska, kde je zavraždili prodejci orgánů. Mezitím se ale objevila další zpráva, podle které v Thajsku našli 700 dětí bez orgánů.

Největší záhadou jsou ale fotografie. Na jedné z nich si lidé všimli nápisu na krabici - SanQua. Rychlým pátráním na Googlu lze lehce zjistit, že jde o firmu vyrábějící balenou vodu. Ta ale nepochází z Malajsie ani Thajska. Stopy vedou do Indonésie.

Související obsah

Skrytá pravda

Brzy se ukázalo, že dívka na fotografiích napěchovaná v krabici doopravdy žila - v Indonésii. Jde o devítiletou Putri Nur Fauziah. Zemřela v roce 2015, znásilnili ji a brutálně zavraždili. Pak ji dali do krabice a hodili do popelnice v provincii Kamal.

Podle některých médií tak nejde o fotografii dětí rozprodaných na orgány, ale o skutečné oběti vražd. Společný snímek mrtvých dětí je totiž podle všeho z doby chemického útoku v syrské Ghútě (2013), při kterém zemřelo téměř dva tisíce lidí.

Některá média ale stále dál spekulují a přemýšlejí nad tím, proč by někdo vytahoval drastické příběhy a připomínal mrtvé děti. Zemřeli snad děti jinak a policie pouze klame nebo zavírá oči před krutou realitou? Nebo jen někdo dost podlým způsobem sbíral prokliky a lajky na sociálních sítích? Pište své názory!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Islámský stát rozjel děsivé obchodování! Čím šokoval svět?

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz