čaj

POZOR! V Česku prodávali čaj se smrtící látkou! Nemáte ho doma?

POZOR! V Česku prodávali čaj se smrtící látkou! Nemáte ho doma?
Zdroj: Profimedia

Na českých pultech se prodával čaj z Polska, který obsahoval halucinogenní látku Atropin. " Čaj není vhodný k lidské spotřebě a inspekce spotřebitelům doporučuje, aby se vyhnuli konzumaci uvedené šarže," varují inspektoři.

"Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nevyhovující čaj "Herbal tea (Loyd) – máta s brusinkou a bylinkami“ v distribuční síti společnosti AHOLD Czech Republic a.s.," varuje na svém webu Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

 

Zdroj: SZPI

Laboratorní analýza potvrdila přítomnost atropinu v množství 206,4 mikrogramů na kilogram a skopolaminu v množství 31,7 mikrogramů na kilogram. Atropin a skopolamin jsou tropanové alkaloidy se známými negativními účinky na lidské zdraví a nesmějí být v potravinách přítomny. (Smrtelná dávka atropinu u dítěte se pohybuje kolem 10 mg, u dospělého kolem 100 mg, je tedy v nadměrné dávce silně jedovatý - zdroj Wikipedia)

Související obsah

Potravina nesla označení data minimální trvanlivosti do 31. 7. 2017, šarže L07071535A, balení 40g, a jejím výrobcem byla polská společnost Mokate S.A., Katowicka 265a, Ustroň, Polsko.

Kontrolované osobě bylo uloženo opatření k okamžitému stažení předmětné šarže ze všech svých provozoven a bude s ní zahájeno správní řízení o uložení sankce.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jaké jídlo škodí vašim mazlíčkům? Tady jsou 3 jedy

Číňanka si koupila hada tři měsíce naloženého v lihu, po otevření lahve ji uštknul

hru, TN.cz

K tématu čaj

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz