Polsko

A je to tady: Tisícovka amerických vojáků s tanky dorazila do Polska!

A je to tady: Tisícovka amerických vojáků s tanky dorazila do Polska!
Zdroj: Profimedia

Do polské Vratislavi v úterý dorazila první část amerických vojáků, kteří mají za úkol posílit východní křídlo Severoatlantické aliance. Jedná se o největší přesun americké vojenské techniky a vojáků v Evropě od konce studené války. Spojené státy chtějí dát svou přítomností Rusku najevo, že jsou odhodlané bránit své spojence.

První várka amerických vojáků dorazila v úterý do polské Vratislavi, aby posílila východní křídlo Severoatlantické aliance. Informaci podle televize TVN 24 potvrdil polský ministr obrany Bartolomiej Misiewicz.

Jedná se o odpověď na ruskou anexi Krymu a konflikt na východě Ukrajiny. Jak upozorňuje deník The Independent, jde o největší přesun americké vojenské techniky a personálu od konce studené války.

Velký přesun je součástí operace Atlantic Resolve, která má za cíl dát Rusku jasně najevo, že Spojené státy jsou odhodlané bránit své spojence v Pobaltí a východní Evropě.

Pomoct jim k tomu mají kromě jiného i americké tanky, bojová vozidla i děla. Celkem se má americká brigáda skládat z 3500 vojáků, více než 400 pásových a přes 900 kolových vozidel, včetně 87 tanků M1A2 Abrams, 18 samohybných houfnic Paladin, 144 bojových vozidel pěchoty Bradley i více než 400 vozů Humvee, informuje ČTK. Část vojáků v Polsku zůstane, zbytek se přesune do Pobaltí, Německa, Bulharska a Rumunska.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZAMÁČKNĚTE SLZU: Bývalý voják ujel 700 kilometrů, aby pomohl nemocné dívce! Tímto ji udělal šťastnou

ROZPLÁČE I DRSŇÁKA: Snímek chlapečka, kterého vytáhli z trosek, se stal symbolem války v Sýrii!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz