Bydlení

Týraná žena sama postavila dům! Řídila se jen návody na internetu

Týraná žena sama postavila dům! Řídila se jen návody na internetu

Cara Brookinsová z Arkansasu si prošla v životě peklem, má za sebou už druhé manželství plné násilí. Sama nyní vychovává čtyři děti, se kterými neměla po rozvodu kde bydlet, navíc dlouho toužila po rodinném domě. Protože si ho však nemohla dovolit, rozhodla se, že si ho sama postaví. Nový domov postavila svými vlastními silami, jen za pomoci video návodů z Youtube. Ruku k dílu přiložili i její děti.

Když člověk chce, všechno se dá zvládnout. Dokonalým příkladem je svobodná matka čtyř dětí. Cara Brookinsová se rozhodla uniknout před druhým manželem, který ji mlátil. I když neměla mnoho prostředků, sama si zvládla postavit úžasný dům.

Rychle se pustila do díla, vzala si půjčku v bance a na YouTube začala pilně studovat, jak se staví zdi, dřevěné stěny, vedou vodovodní trubky, dělají okna a dveře. Mladá žena začala pilně shromažďovat informace v roce 2007, o rok později pak začala stavět. Ženě pomohly i její děti.

Stavbu zjednodušilo to, že dům stavěli v americkém státě Arkansas, který leží na jihu USA. I v lednu teplota dosahuje kolem +5 °C a jen výjimečně padá pod nulu. Rodina tak nemusela řešit tloušťku zdí, tedy příliš velkou tepelnou izolaci.

Rodině se společnými silami podařilo vytvořit krásný dům, který má 5 pokojů a 3 garáže. Cara pak napsala knihu s názvem "Jak dům postavil rodinu".

Související obsah

"Postavit vlastní dům byla ta největší výzva, kterou jsem kdy zažila. Stejně jako zapomenout na naše traumata a jít dál," řekla Cara zahraničním médiím. Už několik let spokojeně bydlí, takže se jí námaha vyplatila. Společná práce na stavbě jí prý navíc pomohla upevnit vztahy se svými potomky.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bydlení

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz