APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Pohřbeni v troskách: Ve zřícené budově zůstaly desítky hasičů!

Sedmnáctipatrová budova Plasco v Teheránu pohřbila ve svých troskách desítky hasičů, kteří od čtvrtečního rána bojovali v nákupním centru s rozsáhlým požárem. Další desítky lidí včetně hasičů se během požáru a následného kolapsu zranily.

Během čtvrtečního rána vypukl ve vrchních patrech ikonického nákupního centra v Teheránu. Íránští hasiči vyjeli k požáru kolem 8:00 místního času, oheň se začal šířit v době, kdy uvnitř ještě nebylo tolik lidí, uvádí portál BBC. Z budovy šlehaly plameny a stoupal hustý dým.

S požárem bojovali hasiči několik dlouhých hodin, během zásahu se podařilo evakuovat všechny civilisty, při hašení požáru se ale zranily desítky hasičů. V okamžiku, kdy přímo v budově zasahovaly tucty hasičů a záchranářů, se k zemi začala řítit severní stěna, která následně strhla i zbytek budovy.

Podle velitele záchranářů Pir-Hosseina Kolivanda je pravděpodobné, že pod troskami mnoho hasičů zemřelo. Podle portálu CNN se pohřešuje 15 hasičů, nejméně 20 jich v troskách zemřelo, zraněno bylo kolem 70 lidí.

Mluvčí hasičů už dříve uvedl, že budova nesplňovala všechna bezpečnostní opatření, na schodech byly uskladněny věci, v budově chyběli funkční hasící přístroje.


 

klma, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz