Petr Kramný

Jsou všichni podjatí? Kauzu Kramný vzdali další tři soudci

Jsou všichni podjatí? Kauzu Kramný vzdali další tři soudci
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Jednou z posledních nadějí na zvrat v kauze je pro Petra Kramného Nejvyšší soud. Jenže stání u soudu se zase odkládá. V polovině prosince se z projednávání případu vyloučil soudce, který se sešel se soudním znalcem a případ s ním rozebíral! Teď se z případu museli vyloučit další soudci.

Případ měl původně projednávat trestní senát číslo 6. Jenže jeho předseda Vladimír Veselý už v říjnu obědval se soudním znalcem Františkem Vorlem, který v případu Petra Kramného zpracovával revizní znalecký posudek. Znalec mu během oběda sdělil svůj názor na případ a na práci znalců.

Případ byl Veselému přidělen 14. listopadu. Přesně za měsíc, 14. prosince, soudce Veselý dospěl k závěru, že protože mu znalec řekl své hodnotící stanovisko, mohla by se jeho nestrannost jevit jako "objektivně zpochybnitelná" a nechal se z projednávání případu vyloučit.

Na soudního znalce Vorla podal kvůli podezření ze snahy ovlivnit případ v neprospěch Petra Kramného trestní oznámení spolek Šalamoun, který si dává za cíl pomáhat lidem, které považuje za nespravedlivě stíhané. TN.cz to potvrdil místopředseda spolku Václav Peričevič.

Související obsah

Teď se ale rozplétání celé kauzy ještě zkomplikovalo. Podle informací TN.cz se kvůli tomu, že se během rozhodování o vyloučení soudce Veselého dozvěděli, co soudci na obědě znalec Vorel řekl, vyloučili se z projednávání kauzy další tři soudci! Proti jejich podjatosti podala námitku obhajoba, soudci dospěli k závěru, že je třeba rozptýlit jakékoliv pochybnosti o nestrannosti soudu a raději se z případu vyloučili.

"V této věci jednal senát 19. ledna. Nemohu vám ale prozradit, jaké stanovisko přijal, dokud nebudu mít potvrzeno, že se rozhodnutí dostalo k účastníkům řízení," řekl TN.cz mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Související obsah

Pro Petra Kramného to znamená další čekání. Případ byl senátu Vladimíra Veselého přidělen 14. listopadu. Dva měsíce tak soudci naprosto zbytečně studovali případ, kterému se nakonec nemohou věnovat! Kramný musí v mírovské věznici dál čekat, až si případ nastuduje nový senát, kterému Nejvyšší soud kauzu přidělí.

Petr Kramný byl před rokem Krajským soudem v Ostravě odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky Moniky a dcery Kláry v egyptské Hurghadě. Trest v červnu Kramnému potvrdil také Vrchní soud v Olomouci. Rozhodnutí se tak stalo pravomocným a Kramný se z vazby přesunul do mírovské věznice. Podal ale dovolání k Nejvyššímu soudu.

Obhajoba tvrdí, že má v kauze Kramný nové důkazy o nevině! Více v reportáži:

Ten už v minulosti významně zasáhl třeba do případu Lukáše Nečesaného. Nejprve zrušil rozsudek a Nečesaného odsouzeného za pokus o vraždu kadeřnice propustil z vězení a nechal justici případ znovu projednat. Když byl Nečesaný podruhé odsouzen, přerušil mu Nejvyšší soud trest a pustil jej svobodu než rozhodne o jeho dovolání.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz