Petr Kramný

Kramný promluvil: Ve vězení myslí na rodinu; sešel se s Kajínkem

Kramný promluvil: Ve vězení myslí na rodinu; sešel se s Kajínkem
Zdroj: TV Nova

Petr Kramný, který tento týden stanul u ostravského okresního soudu kvůli případu údajného křivého obvinění, promluvil o životě v mírovské věznici. Tam si odpykává osmadvacetiletý trest za vraždu manželky a dcery v egyptské Hurghadě. Kramný trvá na tom, že svou rodinu nezabil.

Na rok 2016 nebude Petr Kramný vzpomínat v dobrém. Nejprve jej hned po novém roce odsoudil ostravský krajský soud na 28 let za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky. V červnu mu trest potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Z vazby se tak Kramný stěhoval do jedné z nejpřísněji střežených věznic v Česku, kde si tresty odpykávají ti nejhorší vrazi. V prosinci jej navíc v druhé kauze uznal Okresní soud v Ostravě vinným z křivého obvinění policisty, trest mu ale nenavýšil.

Petr Kramný teď deníku Blesk poskytl rozhovor. Trvá v něm na své nevině. "Je to nekonečný, zlý sen. Představte si, že vás obviní a odsoudí z něčeho tak zrůdného. Navíc, když jste nic neudělal," snaží se Kramný přesvědčit čtenáře, že manželku a dceru nezavraždil. Podle něj navíc rozhodně není jediným nevinným, kterého české soudy odsoudily.

Kramný prozradil, že na svou zemřelou rodinu často myslí a v cele má i fotky Moniky a Klárky. Vedle toho také čte, píše si s advokátkou a s přáteli a těší se na návštěvy, které má povolené jednou za měsíc. Své naděje upíná k Nejvyššímu soudu, kam jeho advokátka podala dovolání. Právní zástupkyně Petra Kramného Jana Rejžková navíc naznačila, že má nové důkazy, které svědčí v jeho prospěch!

Související obsah

 

Před Vánocemi myslí hlavně na své rodiče, kteří jej podporovali u každého soudního stání. "Prošli si hrozným očistcem!" řekl Blesku Kramný. Přiznal také, že se mu o Monice a Klárce zdá: "Občas se v noci probudím a myslím, že jsem s holkami a vše se mi jen zdálo. Brečím..." Dodal Kramný.

Ve věznici Mírov si svůj doživotní trest odpykává také další známý český vězen, Jiří Kajínek. Kramný prozradil, že se s ním již ve věznici setkal. "Prohodili jsme i pár vět. Zrovna ten chlap už má být dávno na svobodě. Pokud jsem měl zabít Moniku i Klárku a dostal jsem 38 let, tak proč on dostal za zabití dvou ozbrojenců doživotí?" diví se Kramný.
 

Petr Kramný byl 13. prosince znovu před soudem:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz